PS4 Pro - premiera 10 listopada

Konsolę wyceniono na 400 euro.

Oficjalnie zapowiedziane dziś PS4 Pro trafi do sklepów już 10 listopada bieżącego roku - poinformował dziś Andrew House z Sony Interactive Entertainment podczas konferencji w Nowym Jorku.

Ulepszona wersja PS4 będzie kosztować 399 euro, a więc ok. 1750 zł. Nieznana jest jeszcze oficjalna cena dla rynku polskiego.

Konsola Pro wyposażona jest w dysk 1 TB i procesor graficzny dwukrotnie mocniejszy od GPU z oryginalnego modelu. Pro zaoferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K, także w grach wideo. Nie wiadomo, czy chodzi o natywną wartość, czy też skalowaną.

Na PS4 obejrzymy też filmy w 4K, ale wyłącznie w usługach streamingowych - takich jak Netflix. Zabraknie wsparcia dla płyt Ultra HD Blu-ray.

ps4pro
Od lewej: PS4 Slim i PS4 Pro

Nowe urządzenie wykorzysta też technologię kolorów HDR, dzięki której otrzymamy - na odpowiednich wyświetlaczach - bardziej naturalne barwy. Funkcja ta zostanie także wprowadzona do pozostałych modeli PS4 w ramach aktualizacji.

Firma Sony zapowiedziała dziś również odświeżoną wersję zwykłej konsoli PlayStation 4 - cieńszą i energooszczędną, która zastąpi obecny model.

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami