Pokémon GO trafi na Apple Watch

Przed końcem roku.

Przedstawiciele firmy Niantic poinformowali, że Pokémon GO trafi na urządzenie Apple Watch. Specjalna wersja aplikacji zostanie udostępniona przed końcem roku.

Gra zostanie odpowiednio dostosowana do mniejszego ekranu, ale rozgrywka będzie ograniczona. Przykładowo - by złapać stworka, konieczne będzie sięgnięcie po telefon.

Z poziomu ekranu Apple Watch wejdziemy w interakcję z punktami PokeStop, będziemy też mogli zająć się procesem wykluwania jajka, a także - oczywiście - w wygodny sposób sprawdzimy, czy w okolicy nie ma interesujących Pokemonów.

Jednocześnie poinformowano, że Pokémon GO pobrano już ponad 500 milionów razy, a gracze wykonali w aplikacji 4,6 miliarda kroków.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Nie wiadomo jeszcze, czy deweloperzy przygotują także wersję na urządzenia typu smartwatch innych producentów - jak choćby Moto 360 czy Samsung Gear.

pokegoapp

Pokémon GO to darmowa produkcja, w której głównym celem jest kolekcjonowanie stworków. Gra jest zintegrowana z mapami satelitarnymi, a Pokémony znajdujemy na ulicach, w parkach i innych miejscach publicznych.

Twórcy planują w przyszłości rozwijać GO, dodając kolejne funkcje. Gracze mogą spodziewać się między innymi opcji potyczek z innymi graczami poza Arenami.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami