Polskie studio 11 bit spodziewa się, że zapowiedziany niedawno Frostpunk sprzeda się nawet lepiej od This War of Mine, które okazało się być dość niespodziewanym hitem na całym świecie.

1
Frostpunk

Prezes firmy - Grzegorz Miechowski - ujawnił na konferencji, że łączny budżet produkcji wyniesie około 6 milionów złotych - 4 mln na produkcję oraz ponad 2 mln na marketing.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, z jakim zainteresowaniem spotkała się zapowiedź. Niedługo pokażemy oficjalny trailer. W mojej ocenie, potencjał sprzedażowy gry jest wyższy niż This War of Mine - mówił menedżer, cytowany przez PAP.

Dodał także, że Frostpunk zadebiutuje w drugim kwartale przyszłego roku w cenie wyższej od przywoływanego TWoM, na poziomie powyżej 20 dolarów za kopię.

Tytuł reprezentuje popularny ostatnio gatunek survival. Jak sama nazwa wskazuje, akcja toczy się w mroźnych warunkach. Podobnie jak w poprzedniej grze, ważniejsze od zbieractwa i zarządzania surowcami będzie jednak podejmowanie trudnych decyzji.

Mimo tego, Miechowski przyznał, że nadchodząca produkcja „nie jest tak ciężka gatunkowo” jak TWoM, co powinno pomóc w trafieniu do szerszej grupy odbiorców i zaoferować lepsze perspektywy na dalszy rozwój marki w przyszłości.

Dowiedzieliśmy się także, że 11 bit studios zwiększa zatrudnienie, chcąc docelowo produkować własnymi siłami dwa większe tytuły jednocześnie. Trwają też przenosiny do nowej siedziby.

- Przychody z This War of Mine są solidne, pomimo 22 miesięcy od premiery. Rozwój tej gry jeszcze jest planowany i nadal trwają prace. Chińska wersja oraz DLC sprzedaje się bardzo dobrze i są dużym sukcesem - mówił Miechowski.

Warszawskie 11 bit studios to także firma wydawnicza. Na czwarty kwartał tego roku zaplanowano polskie Beat Cop, a na początek przyszłego roku - niemieckie Tower 57. Trwają też negocjacje z kolejnymi firmami.

- Chcemy wewnętrznie produkować coraz więcej, coraz większych gier i inwestować też w zewnętrzne projekty - dodał prezes.

Reklama

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama