Kongo nową frakcją w Civilization 6

Wszechstronna nacja.

Studio Firaxis nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną frakcję dostępną w strategii Civilization 6. Wkrótce po dobrze znanych Indiach, czas na absolutnego debiutanta w serii, czyli Kongo.

1
Mbanza

Przywódcą frakcji jest Mvemba a Nzinga, znany także jako Alfons I lub też Czarny Konstantyn. W prawdziwym świecie zasłynął z propagowania chrześcijaństwa oraz współpracy z Portugalczykami.

Unikatową jednostką Kongo są tarczownicy Ngao Mbeba. Otrzymują bonusy do obrony w starciach z jednostkami zasięgowymi, a lasy i dżungle nie spowolnią ich ruchów i nie blokują widoku. Co więcej, do budowy tych sił nie potrzeba żelaza.

Specjalnym ulepszeniem na mapie jest Mbanza, czyli charakterystyczne miasteczko. Zapewni mieszkania dla ludności, a także złoto i jedzenie.

Kongo ma być dość wszechstronną nacją, z możliwością budowania miast w lasach deszczowych i opcją osiągnięcia dowolnego zwycięstwa - choć duża populacja początkowa zdaje się premiować naukę lub dominację.

Civilization 6 ukaże się 21 października, tylko na PC.

Potwierdzone obecnie cywilizacje to Amerykanie, Arabowie, Aztekowie, Brazylia, Chiny, Egipt, Anglia, Francja, Niemcy, Grecja, Indie, Japonia, Kongo, Wikingowie, Rzym, Rosja, Scytowie, Hiszpania i Sumerowie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami