Pokémon GO - jak szybko zdobyć punkty doświadczenia (XP)

Metoda na 60000 XP w 30 minut.

Zwiększanie poziomu trenera to istotna część rozgrywki w Pokemon GO. Na szczęście właściwie wszystkie czynności - łapanie stworków, walka i trenowanie, odwiedzanie PokeStopów - to gwarantowana dawka punktów doświadczenia.

Poziom trenera ma związek z ewolucją Pokemonów i ich siłą. Otóż, im większy poziom postaci, tym większy limit punktów CP - określających moc - stworka. Z ewoluowaniem należy poczekać na awansowanie na w miarę wysoki poziom trenera, gdyż wtedy najlepiej wykorzystamy zdobyte Pokemony.

Poniżej postanowiliśmy przedstawić najważniejsze informacje związane z pozyskiwaniem punktów doświadczenia i kolejnych poziomów.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Jak zdobywać więcej punktów doświadczenia w Pokémon Go

Na początku, zanim wdamy się w szczegóły związane z punktami doświadczenia (XP), trzeba podkreślić, że niezbędny jest jeden rodzaj przedmiotu - Lucky Egg.

1

Użycie takiego jajka aktywuje „dopalacz” zdobywanych punktów doświadczenia, podwajając ilości zdobytych punktów na 30 minut. Poprawne korzystanie z Lucky Egg może być niezwykle istotne i przynieść wiele korzyści, o ile nie będziemy mieć pecha i serwery nie przestaną działać.

Lucky Egg to gwarantowana nagroda przy awansowaniu na poziom 9, 10, 15, 20 oraz 25. Czasem otrzymujemy je także podczas odkrywania PokeStopów, a wreszcie - można też je kupić w sklepiku gry, wydając walutę PokeCoins, którą można zdobyć poprzez rozgrywkę, a nie tylko wydawanie prawdziwych pieniędzy.

Szybkie XP dzięki łapaniu Pidgey, Weedle i Caterpie

Najszybszym i najlepszym sposobem na zdobywanie punktów doświadczenia jest ewoluowanie wielu Pokemonów, jeden po drugim, po uprzedniej aktywacji przedmiotu Lucky Egg.

Teoretycznie nie ma znaczenia, jakie stworki ewoluujemy, ponieważ za każdą ewolucję otrzymujemy 500 punktów XP, lub - co ważniejsze - 1000 XP z bonusem z Lucky Egg. Pidgey, Weedle i Caterpie to jednak Pokemony, których rozwinięcie będzie nas kosztować najmniej zasobów.

By ewoluować Pokemony, musimy poświęcać cukierki (Candy) danego typu. Wymienione wyżej stworki są pod tym względem najtańsze do ewoluowania, ponieważ czynność ta wymaga tylko 12 cukierków. Inne Pokemony to koszt co najmniej 25 Candy. Nie ma więc wątpliwości, że należy skupić się właśnie na tych stworkach, tym bardziej, że są bardzo powszechne.

Należy więc zająć się na łapaniu kolejnych Pidgey'ów, Weedli i Caterpie. W trakcie tego proces będziemy zdobywać cukierki. Później, gdy zbierzemy odpowiednio dużo Pokemonów i Candy, należy zająć się ewolucją po aktywacji Lucky Egg.

Stosując się do tych instrukcji można zdobyć nawet 60 tysięcy punktów doświadczenia. W ciągu 30 minut - tyle trwa bonus z jajka - ewoluować można nawet 60 Pokemonów.

Inne sposoby zdobywania punktów doświadczenia

Najbardziej efektywną metodą szybkiego awansowania trenera i zdobywania punktów XP jest opisany wyżej proces ewoluowania najtańszych w rozwoju stworków. Istnieją jednak inne sposoby.

Wiele czynności wykonywanych w Pokemon GO wiąże się z nagrodą w postaci. Poniżej wymieniamy wszystkie źródła punktów doświadczenia oraz konkretne wartości XP.

 • Złap Pokemona - 100 XP
 • Złap Pokemona ładnym rzutem (Nice throw) - 100 XP
 • Złap Pokemona podkręconym Poke Ballem (Curveball) - dodatkowe 10 XP
 • Złap Pokemona świetnym rzutem (Great throw) - dodatkowe 50 XP
 • Złap Pokemona idealnym rzutem (Excellent Throw) - dodatkowe 100 XP
 • Odwiedź PokeStop - 50 XP
 • Wygrana pojedynku z jednym Pokemonem - 150 XP
 • Wygrana pojedynku z dwoma Pokemonami - 250 XP
 • Wygrana pojedynku z trzema Pokemonami - 350 XP
 • Wygrana pojedynku z czterema Pokemonami - 450 XP
 • Wygrana pojedynku z pięcioma Pokemonami - 550 XP
 • Wyhodowanie Pokemona z jajka - 200 XP
 • Ewoluowanie Pokemona - 500 XP
 • Ewoluowanie nowego Pokemona - 1000 XP
 • Wyhodowanie nowego Pokemona - 700 XP

Powyższe sposoby można wykorzystać w efektywny sposób. Wystarczy aktywować przedmiot Lucky Egg w okolicy, w której znajduje się wiele PokeStopów - czyli w centrach wielu miast. Interakcję z PokeStopami urozmaici łapanie stworków.

Istotne jest więc dobranie właściwej trasy spacerowej. Przed wyruszeniem w drogę można też włożyć jajko do inkubatora. Nie zagwarantuje to tak szybkiego rozwoju, co metoda z ewolucją tanich stworków, ale jest to z pewnością podejście bardziej relaksacyjne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami