Mafia 3 - odprawa ze wspólnikami w kolejnym gameplayu

Plus: informacje na temat DLC.

Na targach PAX West firma 2K Games zaprezentowała nowe fragmenty rozgrywki z Mafii 3. Pokazano scenę narady między głównym bohaterem oraz wspólnikami.

01

Wcielający się w Lincolna Claya gracze będą zdobywać kolejne dzielnice Nowego Bordeaux, które następnie przydzielą jednemu z trzech towarzyszy - Burke'owi, Cassandrze lub znanemu z drugiej części cyklu Vito.

Oddanie części miasta konkretnej osobie zagwarantuje określone bonusy - na przykład możliwość przekupienia policjantów, dzięki czemu stróże prawa będą ignorować działania protagonisty przez 5 minut

To nie wszystko - w trakcie PAX West ujawniono pierwsze informacje związane z DLC. Planowane są trzy płatne rozszerzenia - Faster, Baby, a także Sign of the Times i Stones Unturned.

W pierwszym gracze staną przed zadaniem zlikwidowania skorumpowanego szeryfa terroryzującego obrońców praw człowieka, zaś w drugim na prośbę ojca Jamesa bohater postara się powstrzymać kultystów dokonujących rytualnych mordów. W trzecim Lincoln zmierzy się zaś z dawnym wrogiem.

Rozszerzenia będą sprzedawane osobno lub w ramach przepustki sezonowej. Poza misjami fabularnymi zaoferują też zestawy ubrań, broni i wyścigów.

Twórcy zamierzają też regularnie publikować darmowe DLC - pierwsza paczka zawierać ma nowe ciuchy dla bohatera, w kolejnych znajdą się między innymi uzbrojenie i malowania dla samochodów.

Akcja gry osadzona zostanie w Nowym Bordeaux, fikcyjnej wersji Nowego Orleanu z 1968 roku. Był to burzliwy okres w dziejach Stanów Zjednoczonych. Obywatele żyli śmiercią Martina Luthera Kinga. Wśród tematów przewodnich pojawiały się protesty przeciwko wojnie w Wietnamie. W mieście dość istotny był także problem dyskryminacji rasowej.

Wcielimy się w Lincolna Claya, Afroamerykanina będącego weteranem wojny w Wietnamie. Bohater wychowywał się w sierocińcu i od małego poszukiwał miejsca w świecie. W taki sposób wszedł na drogę przestępczą, gdzie odnalazł swoją „rodzinę”.

Mafia 3 zadebiutuje 7 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami