Powstaje remaster trylogii Mass Effect? EA tonuje oczekiwania

Moore: „Chcemy iść do przodu”.

Przedstawiciel Electronic Arts wzbudził kilka tygodni temu spore nadzieje. Zapewnił, że firma jest gotowa na przygotowanie remasterów swoich starszych pozycji, z naciskiem na Mass Effect.

1
Och nie!

- Rynek udowadnia, że ludzie tego chcą - wyjaśniał nagłą zmianę podejścia wiceprezes Patrick Söderlund.

Okazuje się jednak, że podejście mogło wcale nie zmienić się w większym stopniu, o czym przypomniał Peter Moore, znacznie studząc nastroje w temacie remasterów Mass Effect.

- Czujemy po prostu, że chcemy iść do przodu - wyjaśnia w rozmowie z serwisem IGN. - Jest taka mała rzecz o nazwie Mass Effect: Andromeda, na czym absolutnie koncentrujemy się w BioWare.

- Czy mamy jakieś wolne zespoły, które aktualnie nic nie robią? Nie. Chcemy skupić się na przyszłości - dodaje.

Popularny Peter Moore obstaje więc przy swoim stanowisku, które wygłosił jeszcze w październiku 2015 roku:

- To przypomina wypychanie gier z powodu braku pomysłów - mówił. - My tego nie robimy. Nie sądzę, by kiedykolwiek było to częścią naszej kultury.

Stoi to jednak w wyraźnej sprzeczności ze wspominanymi słowami Söderlunda.

- Prawda jest taka, że absolutnie, aktywnie się temu przyglądamy - przyznał menedżer, mówiąc właśnie o remasterze przygód Sheparda.

Wygląda więc na to, że obaj panowie powinni ustalić wspólne stanowisko w tej sprawie. Warto też dodać, że to właśnie Söderlund - jako wiceprezes wykonawczy EA - stoi wyżej w korporacyjnej strukturze firmy.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami