Video: Gramy w Battlefield 1

Potyczki na pustyni.

Otwarta beta Battlefield 1 jest już dostępna na PC, PS4 i Xbox One. Przyglądamy się rozgrywce i dzielimy się wrażeniami w naszym materiale wideo.

Pisaliśmy już o najciekawszych zmianach w Battlefield 1, a po pierwszym testowaniu gry w czerwcu informowaliśmy, że odczucia towarzyszące rozgrywce są świetne.

Wstępna opinia pozostaje niezmieniona, ale otwarta beta to szansa na spokojniejsze przyjrzenie się grze. Jednym z istotniejszych zarzutów paru godzinach testów jest niezbyt dobrze przemyślany projekt mapy Pustynia Synaj. Rozmieszczenie punktów kontrolnych w trybie Podboju budzi wątpliwości.

W Podboju zmieniły się także zasady gry - nie ma już systemu „ticketów”, nie zaczynamy z konkretną liczbą punktów, których pula kurczy się wraz ze zgonami żołnierzy. To także nieco dyskusyjne rozwiązanie.

Pozytywne są jednak zmiany dotyczące broni. Lekkie karabiny maszynowe najlepiej sprawują się, gdy strzelamy dłuższą serią, a nie dwoma czy trzema pociskami. Karabiny snajperskie nie są skuteczne na bliskich odległościach. Ogólnie mamy do czynienia z arsenałem, który zachęca do grania w takim stylu, jaki pasuje do konkretnej klasy.

Oficjalna data zakończenia testów Battlefield 1 nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej beta potrwa co najmniej tydzień.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami