Statyczne przedmioty z ekwipunku - mod do Fallout 4

Możliwość ustawienia każdego przedmiotu jako obiektu dekoracyjnego.  

Budowanie osad to dla wielu graczy chleb powszedni w Fallout 4. W przerwie w błąkaniu się po pustkowiach i zbieraniu złomu, zajmujemy się tworzeniem schronień dla naszych mieszkańców. Stawiamy trzymające się na słowo honoru chałupy, a puste ściany dekorujemy wszelakim śmieciem znalezionym w ruinach. Problem w tym, że pierwszy lepszy mieszkaniec, lub my sami, kiedy przejdzie obok misternie poustawianych przedmiotów, przewróci wszystko niszcząc nasze dzieło. Pora to zmienić.

Wykorzystując jeden z dwóch sposobów, które serwuje nam mod, możemy przeistoczyć dowolny przedmiot z gry w obiekt statyczny, którego nie przewrócimy przechodząc obok. Kładziemy na ziemi butelkę, a ta zamiast się przewrócić, zadziała jakby była elementem otoczenia. Oczywiście każdy postawiony w ten sposób przedmiot - a ustawić możemy niemal wszystko - może wrócić do nas w formie pierwotnej.

Pierwszym ze sposobów na ustawienie przedmiotów statycznych jest zwykłe menu budowy warsztatu. Nowe, dodane przez mod menu, znajdziemy na samym końcu kategorii budowania. Drugi sposób to stworzenie „Dyspozytora”. Nowego narzędzia, które możemy zbudować w naszym warsztacie. Po umieszczeniu w maszynie dowolnego przedmiotu z ekwipunku, zostaje „wyrzucony” i postawiony już jako obiekt statyczny obok. Teraz możemy przestawiać dekoracje dowolnie, jak zwykły obiekt, w trybie budowania. Uważajmy jednak, żeby nie zmienić przedmiotów legendarnych.

Jak działa mod?

Mod pozwala nam na zmienianie przedmiotów z ekwipunku na obiekty statyczne na dwa sposoby. Za pomocą menu warsztatu, gdzie znajdziemy odpowiednią kategorię, a także budując OCDispenser. Umieszczając w maszynie przedmiot, ta ustawia go obok jako obiekt otoczenia, który możemy potem przestawić.

Jak zainstalować moda?

Odpowiednie pliki znajdziemy na stronie moda. Po wejściu w zakładkę „FILES”, klikamy na „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Do tego typu instalacji wymagany będzie Nexus Mod Manager. Pobrany plik w menadżerze musimy aktywować. Mod jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi DLC.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Roboty do ochrony osady - mod do Fallout 4

Na następnej stronie znajdziemy mod, który pozwala nam na budowanie robotów strażniczych, ale także na zabieranie ich ze sobą na wyprawę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami