Pokémon GO - jak zmienić imię, wygląd trenera

Modyfikacja bohatera.

Pokémon GO jest grą za założenia zachęcającą do kontaktów z innymi, ale nie oferuje wielu społecznościowych funkcji - listy przyjaciół czy możliwości porównywania się z innymi użytkownikami. Jedyną formą kontaktu z obcymi są obecnie właściwie wyłącznie Areny, gdzie inni gracze widzą naszą postać i jej imię, jeżeli wystawiamy tam własne stworki.

Na początku przygody tworzymy swojego bohatera, ale na szczęście istnieją sposoby na zmianę imienia oraz wyglądu awatara, choć z procesem wiążą się pewne warunki - nie do końca zrozumiałe. Poniżej wyjaśniamy, jak zmienić przydomek postaci, kolor włosów i stroju, a także wyjaśniamy kwestię możliwości zmiany drużyny.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Jak zmienić imię w Pokémon GO

02

Każdy gracz musi wpisać unikalne - a więc nie wykorzystane przez nikogo innego - imię postaci, gdy pierwszy raz uruchomi Go i złapie pierwszego stworka. Dzięki niedawnej aktualizacji gry, jesteśmy w stanie zmienić ten przydomek, ale tylko jeden raz - korzystajcie więc z tej opcji rozważnie.

By zmienić imię trenera na inne, otwórz menu opcji stukając w ikonę Pokeballa u dołu ekranu, a później ikonę trybika. Przewiń ekran opcji, a na dole znajdziesz pozycję „Change nickname". Wybierz ją, a będziesz mógł edytować imię.

Na ekranie zobaczysz jeszcze powiadomienie o jednorazowej zmianie, ale jeżeli jesteście pewni, że chcecie zmodyfikować pseudonim postaci, wpiszcie nowe imię.

Nie jesteśmy pewni dlaczego Niantic wprowadziło ograniczenie do jednej zmiany imienia, ale i tak mamy do czynienia z lepszą sytuacją niż w okresie popremierowym, gdzie podobna możliwość w ogóle nie istniała. By zmienić pseudonim trenera, należało kontaktować się z firmą i liczyć na odpowiedź.

Zmiana wyglądu trenera w Pokémon GO

Kolejna funkcja, która nie była dostępna w Go od początku to możliwość modyfikowania wyglądu postaci. Wprowadzono ją dopiero w aktualizacji opublikowanej 31 lipca. Wcześniej wygląd można było ustalić jednorazowo, tylko na początku przygody, bez szans na późniejsze zmiany.

Żeby zmienić wygląd, włącz ekran trenera klikając na ikonę po w lewym dolnym rogu ekranu - w tym menu widzisz poziom doświadczenia, wybraną drużynę i zebrane w trakcie gry medale. Następnie kliknij ikonę w prawym rogu otworzonego menu, a rozwiniesz listę opcji. Wybierz tu „Customise".

Po kliknięciu tej pozycji zostaniesz przeniesiony do identycznego ekranu, jak ten z początkowej fazy gry. Możesz tu zmienić wygląd odzieży, kolor skóry awatara oraz płeć bohatera. Kiedy wprowadzisz wszystkie zaplanowane zmiany, kliknij przycisk w prawym rogu, by je potwierdzić. Możesz też cofnąć się do poprzedniego ekranu, by anulować zmiany.

Czy można zmienić drużynę w Pokémon GO?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących GO jest to związane z możliwością zmiany drużyny. Czy można opuścić wybraną frakcję i dołączyć do innej? Obecnie odpowiedź brzmi: nie. Oficjalna strona gry sugeruje, że twórcy planowali wprowadzić opcję przejścia do innego zespołu, gdyż można przeczytać informację mówiącą, że: „Niestety, w tej chwili nie jesteśmy w stanie przeprowadzić procesu zmiany drużyny".

Niantic, studio odpowiedzialne za Pokémon GO, stworzyło w przeszłości podobną grę - Ingress. W tej produkcji obecna była opcja zmiany frakcji za pomocą specjalnego formularza na stronie gry. Dozwolona była jednak wyłącznie jedna zmiana, a towarzyszyło jej zresetowanie wszelkich postępów, czyli w praktyce zupełne „wyzerowanie" naszej postaci. Nie wiadomo jeszcze, czy podobne rozwiązanie znajdzie się także w GO.

Zobacz: Pokémon GO - Gyms (Areny), wybór drużyny i prestiż

Obecnie warto więc dobrze zastanowić się nad decyzją wyboru drużyny. Frakcje nie różnią się w chwili obecnej niczym, poza kolorem, ale gracze podejrzewają, że w przyszłości przynależność do konkretnej drużyny pomoże zdobyć konkretnego Pokemona legendarnego - Zapdosa w Team Instinct, Articuno w Team Mystic i Moltresa w Team Valor.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami