Kompozytor serialu „Gra o Tron” napisze muzykę do Gears of War 4

Ramin Djawadi.

Przedstawiciele Microsoftu ujawnili, że ścieżkę dźwiękową do strzelanki Gears of War 4 stworzy Ramin Djawadi. Artysta najbardziej znany jest z muzyki do serialu „Gra o Tron”, a także filmów „Iron Man” i „Pacific Rim”.

- Oczywiście chciałem, aby ścieżka dźwiękowa znacząco różniła się od tej z „Gry o Tron” - podkreślił kompozytor w rozesłanej do mediów informacji prasowej.

- Kiedy podejmuję się nowego projektu, chcę mieć pewność, że tworzę coś nowego - nawet jeśli wciąż korzystamy z orkiestry i perkusji. W grze jest kilka scen, których fani cyklu najprawdopodobniej się nie spodziewają, a gdzie mocno uderzamy w emocjonalne tony - dodaje.

Warto zaznaczyć, że Gears of War 4 nie jest pierwszą grą, do której Djawadi tworzy muzykę. Wcześniej pracował w studiu Looking Glass przy System Shock i pierwszej części serii Thief.

- Pamiętam, że dawniej nigdy nie wystarczało miejsca na płycie, by umieścić kompletną, orkiestrową muzykę. Dzisiaj prawie nie ma takich ograniczeń. Możliwość zaimplementowania świetnej ścieżki dźwiękowej w pełnej wersji jest czymś niesamowitym - tłumaczy.

Akcja Gears of War 4 toczyć się ma 25 lat po wydarzeniach z trzeciej odsłony cyklu, a gracze wcielą się w JD Feniksa - syna Marcusa Feniksa, protagonisty poprzednich części serii.

Będzie też można pokierować dwójką innych postaci - kobietą Kaitz Diaz oraz byłym żołnierzem formacji COG, Delmontem „Delem” Walkerem.

Produkcja zadebiutuje 11 października na PC z systemem Windows 10 oraz konsoli Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami