Sony wprowadza dwustopniową weryfikację kont PlayStation Network

Kody SMS.

Lepiej późno niż wcale: Sony wprowadziło dwustopniową weryfikację kont PlayStation Network.

1

Oznacza to, że można już połączyć numer telefonu z posiadanym kontem, a podczas logowania otrzymamy wiadomość tekstową ze specjalnym kodem do wpisania. To znaczna komplikacja w porównaniu ze standardowymi hasłami tekstowymi - ale także dużo lepsze zabezpieczenie.

Użytkownicy przechowują w PlayStation Network sporo istotnych informacji, jak szczegóły płatności, karty kredytowe, adresy czy dane personalne.

Sony nadal pamięta zapewne katastrofalne w skutkach włamanie w 2011 roku, w ramach którego „łupem” hackerów padły dane na temat 77 milionów osób, a sieć była wyłączona przez dłuższy czas. Wprowadzenie dwustopniowej weryfikacji zajęło więc skromne pięć lat.

Dodatkowy poziom zabezpieczeń należy włączyć w opcjach konsoli, w zakładce ustawienia konta.

2

Funkcja zadziała przy następnej próbie logowania, a co jakiś czas także w aplikacji na PC. Jeśli nie działa, problemem może być włączone automatyczne logowanie.

Dwustopniowa weryfikacja nadal nie jest jednak potrzebna do zmieniania danych konta czy podczas wykonywania zakupów w PS Store. W obu tych przypadkach wciąż wystarczy hasło tekstowe.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami