Premiera graficznego moda GTA 5 Redux opóźniona do września

Twórca ofiarą hackerów.

Zła wiadomość jest taka, że imponująca modyfikacja graficzna GTA 5 Redux do Grand Theft Auto 5 została opóźniona.

1
Miasto moje a w nim

Dobra wiadomość jest jednak taka, że mod nadal prezentuje się imponująco, a na debiut nie będzie trzeba czekać już dużo dłużej.

Twórca - Josh Romito - opublikował nowy trailer swojego projektu, potwierdzając zmianę daty na 16 września. Dotychczas zakładał, że dzieło ukaże się już w piątek, 26 sierpnia.

Źródłem opóźnienia jest atak hackerów, którzy dostali się do komputera dewelopera.

„W ubiegłym tygodniu włamano się do mojej sieci domowej i komputera, w tym także do plików Redux” - zapewnia Romito. „Wszystko zostało zabezpieczone, choć straciłem nieco danych.”

Twórca wyjaśnia, że na całe szczęście dysponuje kilkoma kopiami zapasowymi, więc potrzebuje niewiele dodatkowego czasu, by ponownie doprowadzić projekt do porządku.

Deweloper z Kanady w GTA 5 Redux od podstaw przeprojektował efekty pogodowe, przygotował nowe skrypty oświetlenia oraz cieniowania i szereg innych zmian: w teksturach, cząsteczkach, roślinach, modelach i wielu, wielu innych elementach produkcji.

Korektę kolorów zapewnia aplikacja ReShade. Mod zaoferuje ponad piętnaście ustawień w różnych stylach, do wyboru w zależności od upodobań gracza.

Jest też szereg nowych tekstur: reklamy prawdziwych firm, wszystkie drogi, efekty zniszczeń, zabrudzenia na pojazdach, a nawet nieco powierzchni w 4K: dla roślin, ognia, eksplozji czy wody.

Do tego dużo więcej efektów cząsteczkowych, spadające z drzew liście, ślady opon na asfalcie, bardziej naturalna krew czy realistyczne zachowanie wody.

Zmiany obejmują jednak nie tylko grafikę, ale także elementy takie jak zachowanie policjantów, balistyka broni, zaludnienie otwartego świata czy system zniszczeń pojazdów.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami