Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, porady, misje poboczne, mapy i sekrety.

Witamy w poradniku i solucji do gry Deus Ex: Mankind Divided - Rozłam Ludzkości, będącej kontynuacją wydanego w 2011 roku Buntu Ludzkości. Ponownie wcielamy się w postań Adama Jensena - agenta Interpolu, a konkretnie jego grupy specjalnej o nazwie Task Force 29. Jego głównym celem jest rozpracowywanie grupy terrorystycznych oraz hakerskich, w czym pomagają mu specjalne wszczepy, które możemy modyfikować i rozwijać w trakcie gry.

W przygotowanym przez nas kompletnym przewodniku znajdziecie wszelkiego rodzaju informacje ułatwiające wejście w świat Deus Ex: Mankind Divided - Rozłam Ludzkości. Przygotowaliśmy zestaw porad ogólnych oraz działy poświęcone podstawie rozgrywki, w tym: interfejsowi, zdobywaniu doświadczenia i awansowania na kolejne poziomy czy hakowaniu. Nie zabrakło też opisu poszczególnych ulepszeń oraz sposobom prowadzenia walki.

Oprócz porad ogólnych i wskazówek, w poradniku znajdziecie również szczegółowy opis przejścia, w którym staraliśmy się przedstawić różne sposoby wykonywania misji fabularnych oraz pobocznych. Należy tu jednak podkreślić, że mnogość dostępnych w Deus Ex: Mankind Divided - Rozłam Ludzkości rozwiązań jest ogromna i nie wszystkie udało się umieścić w poradniku. Dlatego jak najbardziej zachęcamy również do samodzielnej eksploracji odwiedzanych miejsc i próbowaniu innych dróg prowadzących do celu.

Życzymy miłej zabawy!

Porady na początek

W tej sekcji znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, związane z rozgrywką, postacią i jej umiejętnościami. Przeczytaj także wskazówki i porady pod spisem treści - na dole tej strony.

Opis przejścia

Każdą misję w grze Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości można przejść na kilka sposobów. W naszym poradniku także znajdziesz opis różnych ścieżek - sam wybierz najlepszą dla siebie.

Misje poboczne i sekrety

Zadania dodatkowe pozwalają lepiej poznać świat gry i zdobyć doświadczenie. Dla poszukiwaczy autorzy gry przygotowali zestaw rozmaitych znajdziek i sekretów.

Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości pozwala na dużą wolność w zakresie wyboru strategii działania w trakcie poszczególnych misji, niemniej nie sposób zauważyć, że część zadań zachęca to unikania otwartej walki. Nie oznacza to, że miłośnicy głośnych wybuchów i wielkich karabinów nie znajdą tu nic dla siebie - mogą co najwyżej spotkać się z nieco większym wyzwaniem. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych szczegółach i umiejętnościach do rozwoju, które usprawnią wykonanie każdej misji.

Umiejętności ułatwiające zadania

Adam Jensen to chodzący komputer, więc warto już od początku korzystać z jego niezwykłych zdolności. Pierwsze zdobyte punkty Praxis warto wydać na ulepszenia zwiększające wykorzystanie otoczenia. Wiele tajnych przejść i sekretnych guzików jest na wyciągnięcie ręki. Zdecydowanie warto odblokować ulepszenie ramion pozwalające na podnoszenie bardzo ciężkich przedmiotów (Zoptymalizowane umięśnienie) oraz możliwość wyburzania osłabionych strukturalnie ścian (Przebicie przez ścianę) - pozornie ślepy zaułek może okazać się przez to sprytnym przejściem.

Ulepszenie Wyostrzenie wzroku sprawia, że widzimy przez ściany i jesteśmy również w stanie zauważyć schowany za kontenerem otwór wentylacyjny. Dalsze ulepszenia wskażą każdy kluczowy przedmiot, przełącznik i możliwy do zebrania element ekwipunku.

Hakowanie - minigra zapewniająca dostęp do wielu przejść, haseł, sekretów i wątków fabularnych ukrytych głęboko w komputerach. Bez rozwoju tej umiejętności będziemy musieli wydawać wiele zbieranych części i kredytów na budowę, bądź zakup omnikluczy, które automatycznie hakują urządzenia elektroniczne. Po co wydawać pieniądze, skoro można ulepszyć komputerowe zdolności Jensena i klepać magicznie w klawiaturę niczym bohater serialu Mr Robot.

Bateria (ulepszenie Konwerter energetyczny seria Sarif 8) - nie zapomnijmy o energii, która jest niezbędna do aktywowania większości niezwykłych zdolności naszego bohatera. Warto więc zwiększyć jej objętość, wydajność i tempo ładowania - to uratuje nas z najniebezpieczniejszych zasadzek.

Nie bój się eksploracji

Świat Deus Ex nigdy nie oferuje jednej ścieżki dotarcia do celu. Nie możesz wejść do zamkniętego kompleksu w centrum miasta? Spróbuj wskoczyć na pobliski dach, sprawdź, czy w bocznej alejce za śmietnikiem nie kryje się przejście wentylacyjne, albo czy pobliskie kanały nie prowadzą do upragnionego miejsca. Odblokowanie wspomnianych wcześniej zdolności sprawia, że otoczenie staje się naszym przyjacielem i eksploracja to czysta przyjemność.

Walka też jest rozwiązaniem

Jeżeli nie ma innego wyjścia, to czasami warto spróbować otwartej walki. Oczywiście wykorzystuj wszystkie możliwe elementy otoczenia, by zdobyć przewagę i nie dać się osaczyć przez przeciwników. Strzelaj w łatwopalne pojemniki, granatami EMP ogłuszaj roboty i strażników z ulepszeniami i często zmieniaj osłony, tak by nie pozwalać oponentom na zdobycie przewagi. Gdy kończą się naboje, to nie zapomnij, że Jensen to chodząca kosiarka, która z bliska błyskawicznie zwala z nóg każdego przy użyciu swoich sprawnych rąk i wbudowanych ostrzy.

Nie gromadź zbędnego ekwipunku

Lepsze jest wrogiem dobrego - nie zbieraj wszystkich karabinów, strzelb, granatników, paralizatorów, snajperek i usypiaczy. Nieużywany sprzęt warto sprzedać u handlarzy i trzymać w plecaku tylko faktycznie używaną broń. Nie ma również sensu zaśmiecać sobie inwentarza strzelbą usypiającą, jeżeli mamy już snajperkę z tłumikiem - obie strzelby zajmują dużo miejsca, którego może później brakować na przedmioty do leczenia i ładowania baterii i inne skarby. Gracze skradający się mogą praktycznie kompletnie zapomnieć o noszeniu broni - wszak jeżeli już dojdzie do wpadki i nie będziecie chcieli wczytać poprzedniego zapisu gry, to karabin na pewno będzie leżał obok ostatniego ogłuszonego przeciwnika - one dosłownie walają się po podłodze.

Rozmawiaj z każdym, podsłuchuj wszystkich

Wiele zadań można rozwiązać dzięki negocjacji i pozyskiwaniu informacji. Czasami warto porozmawiać z pobliskim NPC, bo akurat może wiedzieć o czymś, co bardzo nam pomoże w zadaniu. Podobnie jest z rozmawiającymi na patrolu strażnikami. Zdarza się, że zapomną się przy rozmowie i ujawnią, że w zupełnie innym kierunku niż zmierzaliśmy schowali jakąś broń, albo nie zamknęli przejścia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami