No Man's Sky - do czego służy Cynk, gdzie go znaleźć

Rzadki pierwiastek, z dużym zapotrzebowaniem.

Cynk jest jednym z tych surowców w No Man's Sky, które trudno znaleźć, a używamy go w zasadzie do wszystkiego. Jest niezbędny do naprawienia statku i wyruszenia na podbój kosmosu, jest także kluczowym składnikiem w ekwipunku, umożliwiając rozwój technologii i narzędzi przez nas posiadanych czy możliwych do wytworzenia.

Co warto wiedzieć o Cynku?

Cynk w No Man's Sky jest rzadkim pierwiastkiem wchodzącym w skład grupy tlenków. Przede wszystkim wykorzystywany jest to naładowywania i tworzenia technologii defensywnych, takich jak tarcze ochronne statku czy naprawy uszkodzonych statków kosmicznych. Przedmioty, które mogą być stworzony przy użyciu cynku, to:

 • Aeration Membrane Tau - udoskonalenie do Aeration Membrane, które umożliwia podwodną eksplorację
 • Antymateria - używane do wytworzenia Warp Cells, będącego paliwem do hiper napędu.
 • Cannon Damage Tau - zwiększa prędkość działka na pokładzie statku.
 • Cannon Damage Theta - zwiększa prędkość działka na pokładzie statku.
 • Grenade Propulsion - Udoskonalenie do Plasma Grenade Launcher, które sprawia, że granaty przemieszczają się szybciej.
 • Health Module Sigma - zwiększa poziom życia kiedy inne systemy zawiodą
 • Jetpack Booster Sigma - pozwala na dłuższe użycie plecaka odrzutowego
 • Pulse Jet Sigma - zwiększa możliwości manewrowe statku i pozwala na dłuższy czas używania przyspieszenia
 • Rebound Grenades - dodatek do Plasma Grenade Launcher sprawia, że wystrzeliwane granaty odbijają się od powierzchni nim wybuchną
 • Reload Accelerant V1 - udoskonalenie do Boltcastera umożliwiające szybsze przeładowywanie
 • Reload Accelerant Tau - udoskonalenie do Boltcastera umożliwiające szybsze przeładowywanie w serii
 • ShieldBoost Sigma - zwiększa wytrzymałość tarczy i poziom naładowania

Co warto zaznaczyć, w odróżnieniu od innych pierwiastków wchodzących w skład tlenków, cynk także odnawia system ochronny kombinezonu. Tym samym chroni nas przed obrażeniami zadawanymi przez niegościnną atmosferę niektórych planet, takimi jak wysoka toksyczność, napromieniowanie czy ekstremalnie wysokie temperatury.

1
Gdy robi się zbyt zimno, czas zebrać kwiatki

Więcej porad na temat No Man's Sky? Wróć do spisu treści: No Man's Sky - poradnik i najlepsze wskazówki. Możesz dowiedzieć się także, jak tworzyć przedmioty i ulepszenia oraz gdzie znaleźć wszystkie pierwiastki w No Man's Sky.

Gdzie szukać cynku w No Man's Sky?

Przede wszystkim w posiadanie cynku możemy wejść przeszukując powierzchnię planet. Specyficzne żółte rośliny z płatkami w kształcie jajek są głównym źródłem cynku. Najlepiej abyś je zbierał (wciskając X na padzie) niż niszczył za pomocą multi-narzędzia, tak aby zebrać pewną ilość cynku. Wspomniane rośliny znajdują na większości, jeśli nie na wszystkich planetach, aczkolwiek o zmiennym natężeniu występowania.

Jeśli będziesz mieć problemy z odnalezieniem wspomnianych roślin, pamiętaj by używać skanera. Po jego wykorzystaniu wyglądaj znajdujących się w pobliżu ciebie żółtych symboli tlenków. Z naszego doświadczenia wynika, że nawet na najbardziej nieprzystępnych planetach zawsze znajdują się rośliny z cynkiem, który umożliwi ci przetrwanie w niegościnnej atmosferze.

Ostatecznie można wejść w posiadanie cynku poprzez demontaż posiadanych przez nas urządzeń i technologii oraz kupując cynk od sprzedawców w Galactic Trade Network. Niestety ich cena jest wysoka i wynosi około 41 jednostek za sztukę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami