Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kaskader wykonał 38-metrowy skok wiary na potrzeby „Assassin's Creed”

Po co komu efekty specjalne.

Kaskader Damien Walters wykonał ponad 38-metrowy „skok wiary” na potrzeby filmu „Assassin's Creed”. To najdłuższe tego typu osiągnięcie w kinematografii od 35 lat.

Przygotowania i efekt zobaczyć można w poniższym materiale wideo. Filmowcy tłumaczą, że standardowo postawiliby na wygenerowanie sceny za pomocą komputerów, lecz chcą w jak największym stopniu bazować na rzeczywistości.

Całość wymagała kilku prób z niższej wysokości, by Walters mógł zapoznać się z „charakterystyką lotu” podczas skoku wiary. To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów serii Assassin's Creed.

Prawdziwi asasyni - jak wiadomo - skaczą nie na wielkie, nadmuchiwane poduszki, lecz na wozy z sianem o rozmiarze kilku metrów kwadratowych. Dla kaskadera chyba jednak lepiej, że nie jest prawdziwym asasynem.

Jak sprawdzili naukowcy, aby przetrwać skok na stóg siana o wysokości 1,5 metra, delikwent powinien spadać maksymalnie z około 12-13 metrów (lub 50 metrów, jeśli godzimy się na „poważne obrażenia”).

Wyczyn Waltersa - choć imponujący - nie jest rekordem. Ten należy do Dara Robinsona, który na potrzeby filmu „Sharky's Machine” z 1981 roku skoczył z ponad 67 metrów, z dachu hotelu Hyatt Regency w Atlancie.

Kaskader zatrudniony do „Assassin's Creed” może pochwalić się sporym doświadczeniem, wykonując efektowne akcje także w „Skyfall”, „The Huntsman: Winter's War”, „Jupiter: Intronizacja” czy „Kingsman: Tajne służby”.

Adaptacja serii Ubisoftu zadebiutuje w kinach 21 grudnia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Syndicate

PS4, Xbox One

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze