Przedstawiciele Valve wprowadzili nowe zasady prezentowania gier związane z oszustwami w grach chronionych systemem VAC (Valve Anti Cheat) lub Game Bans na Steamie.

Valve odnotowało wiele przypadków, w których oszuści - po wykryciu i zbanowaniu - kupowali grę ponownie i „prezentowali” ją sobie, przekazując ją na drugie konto.

Od teraz wszystkie tytuły chronione systemem VAC lub objęte programem Game Ban nie będą mogły być przechowywane w ekwipunku.

steamcgheatgiuf

Ponadto, jeżeli ktoś spróbuje przekazać w prezencie grę komuś, kto został zablokowany tymczasowo lub na stałe, straci możliwość prezentowania danej gry na zawsze.

„Zdajemy sobie sprawę, że te restrykcje mogą być niefortunne dla niektórych użytkowników, ale wierzymy, że te decyzje zmniejszą liczbę cheaterów, z którymi się zetkniecie” - zaznaczyli przedstawiciele Valve.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały