Zwiastun Prey oferuje krótki gameplay

Gdy krzesło jest zabójcą.

Wczoraj rozpoczęła się coroczna impreza QuakeCon, ale w Dallas pojawiło się nie tylko id Software. Jest też studio Arkane, które pokazało pierwsze ujęcia rozgrywki z Prey.

1
Groźny zabójca

Gracz - jako Morgan - bierze nieświadomie udział w tajemniczym eksperymencie, toczonym gdzieś na stacji kosmicznej.

Jak to często bywa, placówka zostaje wkrótce opanowana przez obcych, a celem gracza będzie przetrwanie i odkrycie tajemnic, korzystając z broni i nadludzkich umiejętności.

Poniższy materiał wideo oferuje spojrzenie na eksplorowaną stację kosmiczną oraz na tajemnicze potwory, dysponujące na przykład zdolnością zamieniania się w zwykłe sprzęty domowe, jak kubek czy krzesło.

Akcja będzie nieliniowa, a placówka otwarta dla gracza. Znajdziemy przeróżne skróty, skorzystamy też z kombinezonu do wyjścia w przestrzeń kosmiczną.

- Ewoluują. To pełna ekologia - mówił o potworach dyrektor kreatywny Raphael Colantonio. - Każdy z nich ma swoje zadanie i dopiero później gracz zrozumie, jak do tego wszystkiego doszło.

W myśl gatunku nazywanego czasem „metroidvanią”, pewne obszary stacji będą zamknięte do czasu pozyskania odpowiedniej umiejętności, przejmowanej z pokonywanego bossa.

Prey ukaże się w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami