Overwatch ma już 15 milionów graczy na całym świecie

Pół miliarda godzin.

Sieciowa strzelanka Overwatch od premiery pod koniec maja tego roku przyciągnęła już 15 milionów graczy na całym świecie.

1

Activision Blizzard pochwaliło się wynikiem w najnowszym raporcie finansowym. Co więcej, produkcja wyprzedziła Diablo 3 jako najszybciej sprzedający się tytuł na PC w Chinach.

Jest także najpopularniejszą grą online w Korei Południowej, odpowiadając za 30 procent czasu spędzanego w popularnych w tym kraju kafejkach internetowych.

Wydawca dodał, że gracze łącznie spędzili na serwerach Overwatch już ponad 500 milionów godzin.

Dla kontekstu, w dziewięć dni po premierze informowano, że strzelanka przyciągnęła już ponad 7 milionów graczy, którzy łącznie na serwerach przebywali przez 119 milionów godzin.

Wszystko wskazuje więc na to, że choć sprzedaż w czerwcu zwolniła, to i tak udało się zdublować liczbę użytkowników. Warto przy tym pamiętać, że podawana jest suma zarejestrowanych, co nie do końca równa się sumie sprzedanych egzemplarzy.

Wysokie było także zainteresowanie Hearthstone: Heroes of Warcraft oraz World of Warcraft, co razem pozwoliło firmie pobić rekord aktywnych użytkowników w kwartale.

Activision Blizzard osiągnęło też najwyższe w historii przychody w okresie trzech miesięcy, na poziomie 1,570 mld dolarów. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to „tylko” 1,044 mld.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami