ARK ponownie łączy podstawową grę z trybem Survival of the Fittest

Wersje konsolowe wstrzymane.

W marcu tego roku twórcy ARK: Survival Evolved wydali na Steamie darmowy spin-off tej produkcji, zatytułowany ARK: Survival of the Fittest. Teraz obie produkcje zostały ponownie połączone.

1

Na wzór popularnego Battle Royale z H1Z1 (także wydzielonego jako osoby tytuł) czy The Culling, SotF stawia na zmagania w stylu książek z cyklu „Igrzyska śmierci”. Grupa graczy wkraczy na arenę, lecz zwycięzca może być tylko jeden.

Z powodów „technicznych”, Survival of the Fittest pozostanie na Steamie jako osobna aplikacja. Dla dotychczasowych posiadaczy nadal dostępna będzie za darmo, bez konieczności posiadania podstawowej wersji gry.

Wszyscy nowi gracze, zainteresowani przystąpieniem do zabawy, muszą już jednak kupić bazowe ARK: Survival Evolved. Warto dodać, że tytuł jest obecnie przeceniony o połowę i do czwartku kosztuje 14 euro (ok. 61 zł).

Na oficjalnym forum dyskusyjnym twórcy wymieniają dwa główne powody takiego kroku. Najważniejszy jest debiut narzędzi do tworzenia modów - Development Kit. Połączenie obu gier znacznie usprawni przenoszenie zawartości i uprości kwestie licencyjne.

Co więcej, Survival of the Fittest było produkcją rozprowadzaną za darmo, lecz bez dedykowanych opcji i transakcji cyfrowych, które są kluczowe dla powodzenia takich tytułów. Deweloperzy musieliby poświęcić sporo czasu na modyfikację tytułu, jeśli ten miałby pozostać dochodowym przedsięwzięciem F2P.

Poinformowano także, że dalsze prace nad SofF na PlayStation 4 oraz Xbox One zostały wstrzymane, a twórcy „nie chcą podejmować żadnych pochopnych dezycji” w sprawie odsłon konsolowych tego trybu.

W ARK: Survival Evolved wcielamy się we współczesnego łowcę, przeczesującego okolicę pełną dinozaurów. Te możemy nawet oswajać i zamieniać na środek transportu. Jest też rzemiosło, budowanie i inne elementy popularnego ostatnio gatunku survival.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami