Strategia Little King's Story doczeka się odświeżonej wersji

Z Wii na PC.

Kolorowa, rysunkowa strategia Little King's Story z 2009 roku doczeka się odświeżonej wersji na PC. Datę premiery portu ustalono na 5 sierpnia, z obietnicą lepszej grafiki.

1

Produkcja firm Cing oraz Town Factory debiutowała pierwotnie na konsoli Nintendo Wii, by w 2012 roku doczekać się także konwersji na przenośne PlayStation Vita.

Gracze wcielają się w młodego króla Corobo, którego korona pozwala „oczarować” podwładnych i skłonić ich do wykonywania rozkazów. Jak można się domyślać, celem jest rozszerzenie własnych włości poprzez podbój sąsiadów.

Kolorowa i sympatyczna oprawa Little King's Story stoi w sprzeczności z mroczną tematyką i fabułą, stanowiącą opowieść o bezlitosnym podboju i kolonizacji. Nasi podwładni podążają za bohaterem, wydającym polecenia: budowa, walka, zbieranie surowców i tak dalej.

„Jeśli mamy dwie rysunkowe, śliczne postacie i jedna krzyczy »zabiję cię!« i wbija nóż w plecy w przeciwnika, to dzieje się coś poważnego, ale raczej zabawnego” - mówił w 2009 roku reżyser Yoshiro Kimura.

„To przeciwieństwo poważnych ludzi robiących śmieszne rzeczy w grach. Mamy śmieszne, małe ludziki i ich bardzo poważne czyny” - wyjaśniał.

Konwersja trafi na Steam ze zaktualizowaną grafiką i funkcjami sklepu Valve, takimi jak osiągnięcia czy kolekcjonerskie karty, emotki i tła profilów.

Cenę ustalono na 23 euro (ok. 100 zł), lecz zaraz po debiucie można spodziewać się 10-procentowej zniżki. Gra pojawi się też w sklepach GOG oraz Humble Store.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami