Pokémon GO - trawa i ślady Pokemonów

Tropienie stworków.

Pokémon GO to przede wszystkim spacery i poszukiwania kolejnych stworków. Podczas przechadzek, spoglądając na mapę, zobaczysz z pewnością od czasu do czasu poruszającą się w niektórych miejscach trawę. Ten element, podobnie jak lista pobliskich Pokemonów ze śladami stóp, pomoże natknąć się na więcej potworków.

Uwaga! W najnowszej aktualizacji usunięto ślady Pokemonów. Prawdopodobnie wrócą w przyszłości. Odpowiednia informacja pojawi się wówczas na tej stronie.

Poruszająca się trawa

Na zielonych terenach na mapie - to najczęściej trawniki i obszary między ulicami - dostrzeżesz czasem unoszące się źdźbła trawy i liście. To znak, na który powinieneś zwrócić uwagę.

Poruszająca się trawa oznacza, że w danym miejscu możesz spotkać Pokemona. Szansa na natknięcie się na stworka jest w takich punktach nieco większa. Oczywiście nigdy nie jest to gwarancja zetknięcia z Pokemonem, ale zazwyczaj odwiedzenie takiego miejsca to kwestia lekkiego tylko zboczenia z trasy.

Podchodząc do punktu, w którym trawa się poruszała, nie musisz nic robić. Nie musisz klikać, ani wykonywać żadnych gestów. Jeżeli stworek czeka w danym miejscu, to po prostu pojawi się na ekranie.

Zobacz: Pokémon GO - lista wszystkich Pokémonów

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Ślady na mapie

Spoglądając w prawy dolny róg ekranu - spoglądając na mapę okolicy - dostrzeżesz listę obecnych w okolicy Pokemonów. Gdy ją rozwiniesz, zobaczysz konkretne stworki.

Pokemony, które już wcześniej spotkałeś, będą pokazane w całości. Jeżeli jednak nigdy nie natknąłeś się na jakiegoś stworka, zobaczysz wyłącznie jego kontury.

Lista pokazuje, jakie Pokemony są niedaleko twojej pozycji. Przy każdym stworku zobaczysz też małe ikony śladów. Wskazują one, jak blisko czy daleko znajdują się potworki.

sladypokemontrawaguidescreen

Co oznacza konkretna liczba śladów?

  • Trzy ślady: Pokemon znajduje się w promieniu 300 metrów
  • Dwa ślady: Stworek w promieniu 200 metrów
  • Jeden ślad: Pokemon w promieniu 100 metrów
  • Brak śladów: Pokemon jest bardzo blisko. Jeżeli nie widzisz go na ekranie, wystarczy zrobić parę kroków.

Z listy Pokemonów możesz wybrać tego, który najbardziej cię interesuje. Sprawi to, że będziesz cały czas widział jego sylwetkę i wskaźnik odległości (ślady) w rogu ekranu. Możesz w ten sposób co chwila spoglądać na wskaźnik i szukać stworka.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami