Według angielskiego serwisu MCV, jedną z większych zalet konsoli Nintendo NX będzie cena urządzenia, która ma pozytywnie zaskoczyć użytkowników.

„Spekulacje w sieci wskazują, że odbiorcy spodziewają się ceny niższej niż cena dostępnych już konsol, ale według doniesień naszych źródeł, urządzenie będzie tańsze, niż spodziewa się większość” - pisze Ben Parfitt.

„To sprzęt wycelowany w masowego odbiorcę. Nintendo bez wątpienia planuje dopasować do niego odpowiednią dla masowego odbiorcy cenę”.

Parfitt zauważa także, że „startowa cena Wii U była błędem, którego Nintendo nie chce powtórzyć”.

Najczęściej wymienianym w internetowych dyskusjach zakresem cenowym konsoli NX jest suma od 250 do 300 dolarów. Jeżeli wierzyć doniesieniom MCV, można założyć, że NX kosztować będzie około 200 dolarów.

We wtorek Eurogamer ujawnił, że Nintendo NX to przenośna konsola z odłączanymi padami. Nośnikami danych mają być kartridże. Sprzęt będzie można podłączyć do telewizora, by cieszyć się rozgrywką na dużym ekranie.

Konsolę napędzi Tegra, mobilny procesor Nvidii - najprawdopodobniej lepszy niż ten zastosowany w Shield Android TV czy tablecie Google Pixel C.

NX ma zostać ujawnione we wrześniu, a premierę zaplanowano na marzec 2017 roku.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (7)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały