Pokémon GO - gdzie szukać Pokemonów, gdzie są PokeStopy

Gdzie znaleźć stworki, jak korzystać z punktów zainteresowania.

Najważniejsze w Pokémon GO jest łapanie Pokemonów. Podobnie jak w grach z konsol przenośnych, z różnymi stworkami związane jest różne prawdopodobieństwo ich pojawienia się w konkretnej okolicy lub otoczeniu.

Nie można zagwarantować, że wszystkie stworki danego rodzaju zawsze pojawią się w konkretnej okolicy i środowisku, ale istnieją pewne powiązania związane z występowaniem Pokémonów, które wymieniamy poniżej.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z odnalezieniem się na ekranie, zerknij na nasz szybki przewodnik: Pokémon GO - mapa, jak z niej korzystać, ekran gry

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Różne typy Pokemonów i miejsca ich ukrycia

Pokemony wyróżniają się różnymi typami - dzięki czemu mają też inne cechy, wygląd i zdolność. Poniżej znajdziesz litę wszystkich typów, a także przybliżone miejsca ich występowania.

Typ normalny (Normal): budynki, place, skwery, ulice, aleje, deptaki, biblioteki, drogi, stadiony i wiele innych miejsc. Najczęściej występujący rodzaj stworków.

Typ skalny (Stone): okolice kamieniołomów, okolice miejskie, parkingi, okolice autostrad i duże skupiska komercyjnych budynków.

Typ stalowy (Steel): w budynkach, przy torach kolejowych (zachować szczególną ostrożność przy poszukiwaniach w takich miejscach).

Typ trawiasty (Grass): okolice upraw rolnych, farmy, lasy, ogrody botaniczne, tereny zielone w miastach, place zabaw, parki, osiedla poza centrum.

Typ ziemny (Ground): okolice torów kolejowych i lotnisk (powtarzamy: należy bardzo uważać polując na stworki w takich miejscach), pola i łąki, wykopy.

Typ smoczy (Dragon): okolice słynnych i znanych punktów w miastach, na przykład przy znanym zamku, twierdzy, w pobliżu słynnej katedry czy muzeum.

Typ bajkowy (Fairy): niedaleko świątyń, kościołów, pomników, znanych miejsc, a nawet cmentarzy.

Typ wodny (Water): jak można się domyślić, w pobliżu wody i zbiorników wodnych. Rzeki, jeziora, morze, ocean, zatoka, port.

Typ ducha (Ghost): okolice cmentarzy (nieprzyjemne, wiemy).

Typ mroczny (Dark): niedaleko oraz we wnętrzu kin, teatrów, budynków opery i cmentarzy.

Typ robaka (Bug): tereny wiejskie, farmy, pola, łąki, lasy, duże parki i zielone place zabaw czy osiedla.

Typ latający (Flying): na wsi, w okolicach łąk i pól oraz lasów, niedaleko parków, terenów zielonych i dużych placów zabaw.

Typ lodowy (Ice): okolice resortów narciarskich, lodowców (siłą rzeczy raczej w krajach Skandynawskich), ale też trawy (niekoniecznie zamrożonej).

Typ psychiczny (Psychic): niedaleko szpitali.

Typ elektryczny (Electric): okolice elektrowni, generatorów, parków technologicznych.

Typ ognisty (Fire): okolice osiedli, przedmieścia.

Typ walki (Fight): okolice stadionów, aren, dużych siłowni i klubów fitness, a także różnych obiektów sportowych, bieżni.

Typ trujący (Poison): okolice wrzosowisk, bagien.

Oczywiście zdarza się, że różne typy występują w okolicach zupełnie z nimi niezwiązanych. Jest tu więc pewien element losowości. Największa szansa na spotkanie wymienionych typów Pokemonów to jednak wyżej wymienione miejsca.

Zobacz także:

Pokémon GO - awansowanie trenera, XP i nagrody

Pokémon GO - lista wszystkich Pokemonów

PokeStops w Pokemon Go: znajdź je i zgarniaj nagrody

Spacerując i szukając Pokémonów szybko natkniesz się na punkty oznaczone jasnoniebieskimi ikonami. Są to punkty PokeStops. Najwięcej jest ich w miastach, ale powinny znajdować się też w mniejszych miejscowościach.

PokeStopem może być wszystko - mural na ścianie budynku, kościół, budka z lodami, szkoła, uniwersytet, budynek radia, uniwersytetu i inne obiekty. Gdy klikniesz w punkt na mapie na ekranie, zobaczysz w niebieskiej ramce nazwę i zdjęcie obiektu.

Żeby użyć PokeStopu, musisz podejść na tyle blisko, by awatar znajdował się w jego zasięgu. Następnie należy kliknąć w ikonę. Gdy na ekranie zobaczysz zbliżenie PokeStopu, musisz przejechać palcem po ekranie w bok, tak, żeby „zakręcić" zdjęciem. W efekcie otrzymasz losowo dobrane nagrody - Poke Balle, jajka albo inne przedmioty.

O PokeStopy nie trzeba z nikim rywalizować. Wszyscy widzą na mapie te same punkty, ale PokeStop nie znika dla innych, gdy jedna osoba z niego skorzysta. Co więcej, warto pamiętać, że punkty stają się nieaktywne, gdy z nich skorzystamy (zmieniają kolor na fioletowy), ale po jakimś czasie ponownie możemy je odwiedzić.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami