Valve wymienia 23 serwisy hazardowe do zamknięcia

Koniec z graniem o skórki?

Valve - zgodnie z obietnicami - wysłało oficjalne listy do właścicieli 23 stron internetowych oferujących gry hazardowe w oparciu o skórki z gier, głównie z Counter-Strike: Global Offensive, ale także Dota 2.

1
Quackenbash to dość nietypowe nazwisko

„Zdajemy sobie sprawę, że operujecie jedną z wymienionych poniżej stron” - napisał prawnik Karl Quackenbash w komunikacie. „Do prowadzenia biznesu korzystacie z kont Steam, musząc dostosować się do regulaminu Steam Subscriber Agreement.”

Firma dodaje następnie, że w ten sposób można prowadzić tylko działalność niekomercyjną. Strony hazardowe przynoszą za to całkiem wymierne korzyści, więc naruszają postanowienia regulaminu.

„Powinieneś natychmiast zaprzestać korzystania z kont Steam w celach komercyjnych. Jeśli nie zrobisz tego w czasie dziesięciu dni, Valve podejmie wszystkie możliwe środki, włącznie ze skasowaniem twoich kont” - dodaje Quackenbash.

Poniżej zamieszczono listę wszystkich serwisów, do których wystosowano taki komunikat. To głównie popularne serwisy hazardowe, ale jest i bukmacherski gigant - CSGOLounge. Tutaj gracze skórkami obstawiali mecze profesjonalnych zawodników Counter-Strike.

Fani sugerowali, że właśnie ta strona może „przetrwać” zawieruchę, ponieważ przysłużyła się w znacznym stopniu do popularyzacji gry w ostatnim okresie. Wiele mniejszych turniejów sporo zyskało na takiej promocji, a teraz ich dalszy los może stanąć pod znakiem zapytania.

Pewną kontrowersją jest także brak serwisu OPSkins na liście. Ten nie oferuje gier hazardowych, lecz pozwala sprzedawać skórki za prawdziwe pieniądze, umożliwiając „wyprowadzenie” środków poza konto Steam.

Popularne „skiny” powstały z myślą o zmienianiu wyglądu dostępnego w grze arsenału. Są to dodatki czysto kosmetyczne, bez żadnego wpływu na statystyki karabinów i pistoletów.

Valve zadbało jednak o integrację skórek z Rynkiem na Steamie, więc wszystkie wirtualne przedmioty mają swoją wartość w prawdziwych pieniądzach. Ceny bazują na rzadkości i sięgają niekiedy tysięcy dolarów.

Wraz z rosnącą popularnością gry, w sieci zaczęły pojawiać się serwisy oferujące przeróżne gry hazardowe w oparciu o skórki. Gracze deponują skiny w zamian za punkty, które następnie wydają w ruletkach, pojedynkach „jeden na jednego” i dziesiątkach innych form aktywności.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami