Pokémon GO - mapa, jak z niej korzystać, ekran gry

Co warto wiedzieć o mapie: ikony na ekranie.

Mapa to fundament Pokémon GO - to na niej dostrzegamy napotykane Pokemony, a także różne punkty zainteresowania. Tak naprawdę na ekranie widzimy mapę okolicy, w której się znajdujemy - tylko z nieco bardziej bajkowymi kolorami niż w przypadku typowych urządzeń GPS.

Plan naszej okolicy jest czytelny i łatwy w obsłudze. Przesuwając palcem możemy obracać mapę w dowolnym kierunku, a przybliżając do siebie dwa palce na ekranie powiększamy obraz, by otrzymać więcej szczegółów.

Na mapie zawsze widzisz swojego awatara, a dookoła niego pulsujący okrąg. Wszystko w zasięgu granic okręgu możemy kliknąć, by wykonać akcję - może to być złapanie stworka albo odwiedzenie PokeStopu.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

pokemapascr

Najważniejsze punkty na mapie:

  • Gym (Arena) - Tutaj toczysz bitwy z innymi Pokemonami.
  • PokeStop - Odwiedzasz te miejsca, by zakręcić zdjęciem w ramce i zdobyć przedmioty.
  • Pokemony - Pojawiające się w losowych miejscach stworki do złapania.

Na mapie dostrzeżesz także czasem różowe konfetti przy PokeStopie. Oznacza to, że ktoś użył tam przedmiotu Lure Module, dzięki czemu przez 30 minut miejsce to przyciąga Pokemony.

W godzinach wieczornych mapa zmienia kolory na „nocne”, ciemnoniebieskie i szare, ale nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę i występowanie stworków.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami