Homefront: The Revolution dostanie kolejne poprawki wydajności

W sierpniu.

Jak potwierdziło Digital Foundry, aktualizacja 1.06 do strzelanki Homefront: The Revolution znacznie poprawia wydajność gry na konsolach. To jednak nie wszystko, ponieważ deweloperzy planują już kolejny patch.

1
Gra imponuje oprawą, ale nie wydajnością

„Od premiery opublikowaliśmy już kilka łatek, skupiając się głównie na krytycznych błędach i problemem z zapisywaniem na konsolach, ale osiągnęliśmy też poprawki wydajności, co pokazała niedawna analiza Digital Foundry” - napisali deweloperzy w komunikacie.

Wspomniany błąd z zapisywaniem na konsolach sprawiał, że każdy z automatycznych zapisów powodował nagłe zatrzymanie się gry na ułamek sekundy. W obliczu wielu punktów kontrolnych w świecie gry szybko stawało się to bardzo irytujące.

„Pomimo tego kontynuujemy prace nad wydajnością, co będzie głównym punktem kolejnej większej aktualizacji - 2.0 - zaplanowanej obecnie na sierpień” - dodają twórcy ze studia Dambuster.

„Ta łatka wprowadzi dalsze usprawnienia w liczbie klatek na sekundę, a także wyeliminuje następne błędy i do minimum zredukuje opóźnienia przy zapisywaniu.”

Homefront: The Revolution debiutowało w maju tego roku, lecz szybko stało się jasne, że produkcja bazująca na silniku CryEngine ma problemy z płynnością działania, zwłaszcza na konsolach.

„Zbyt często patrzymy na zakres 20-30 FPS, co - biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki poziom trudności - tworzy dodatkowe utrudnienia w rozgrywce, jeśli mowa o celowaniu” - napisało Digital Foundry zaraz po debiucie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami