Celeste to nowa platformówka od twórcy Towerfall

W stylu Super Meat Boy.

Twórca udanego Towerfall - Matt Thorson - ogłosił swój najnowszy projekt. Platformówka Celeste opowie o wspinaniu na szczyt ogromnej góry.

1

Produkcja ukaże się w przyszłym roku, lecz wszyscy zainteresowani mogą już sprawdzić prototyp, działający z poziomu przeglądarki internetowej.

Ta wersja powstała w zaledwie cztery dni, lecz prezentuje wszystkie najważniejsze założenia tytułu. Tak jak i Super Meat Boy, Celeste to zestaw krótkich, platformowych wyzwań, przechodzonych jedno po drugim.

Gracz dysponuje tylko dwoma ruchami: skokiem i krótkim zrywem. Po wykonaniu tej drugiej akcji włosy bohaterki stają się niebieskie, symbolizując brak energii. Jeśli jednak złapiemy balon, możemy wykonać kolejny zryw.

Jest też komponent przeznaczony dla osób zainteresowanych biciem wyników, a także kolekcjonerskie truskawki do zebrania.

Nie ogłoszono jeszcze platform docelowych.

Matt Thorson znany jest najlepiej jako twórca wieloosobowego Towerfall, które zaczynało jako hit na zapomnianej już chyba konsoli Ouya, by później trafić także na PC i PlayStation 4.

2
3
4

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami