Rocket League otrzyma skrzynie z przedmiotami w stylu CS:GO

Obok istniejących DLC.

Rocket League otrzyma system podobny do tego z Counter-Strike: Global Offensive, umożliwiający kupowanie skrzyń, zawierających losowe przedmioty kosmetyczne.

1
Sieciowa gra bez skrzynek to obecnie prawie jak nie gra

Ich otwarcie będzie oczywiście wymagało uiszczenia odpowiedniej opłaty za klucz.

Zapowiedź pojawiła się w dość pechowym momencie, gdy przedmioty z CS:GO są źródłem sporych kontrowersji.

Odpowiedzialne za Rocket League studio Psyonix zapewnia jednak, że nie zamierza iść tą drogą, a stosowna opcja w menu pozwoli całkowicie wyłączyć wszystko, co związane ze skrzyniami.

Twórcy potwierdzają też, że w środku znajdziemy wyłącznie przedmioty kosmetyczne, jak malowania, gadżety na antenkę czy kolorowe efekty zastosowania dopalacza.

Zobacz: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Więcej detali poznamy w przyszłym miesiącu, podczas finałów rozgrywek Rocket League Championship Series, zaplanowanych na 6-7 sierpnia.

Część graczy nie jest jednak zadowolona, nawet jeśli nowy system nie będzie połączony z systemem Steam Marketplace - co uniemożliwi odsprzedaż wylosowanych dodatków.

Warto dodać, że Rocket League na samym początku planowano rozprowadzać właśnie jako produkcję Free to Play, ale z podobnym system transakcji cyfrowych.

Pomysł zarzucono ze względu na ogromną krytykę takiego pomysłu. Grę wydano ostatecznie jako płatny tytuł, ale - jak widać - skrzynki z przedmiotami i tak się pojawią.

Jednocześnie potwierdzono, że Psyonix nadal zamierza sprzedawać „standardowe” DLC z nowymi samochodami czy innymi bonusami, a także dodawać - za darmo - kolejne stadiony czy tryby.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami