Pokémon GO - Legendarne Pokemony, Mew, Mewtwo i Ditto

Gdzie się podziewają?

Fani pierwszych gier z serii Pokémon i wszyscy pamiętający początki popularnego także dziś anime kojarzą z pewnością trzy legendarne ptaki - Articuno (typ lodowy), Zapdosa (typ elektryczny) i Moltresa (typ ognisty).

Te legendarne Pokémony pierwszej generacji budziły podziw, otaczała je aura tajemnicy. Podobnie jest nawet dziś w Pokémon GO. Nikt bowiem nie wie, jak spotkać te ptaki.

Prawdopodobnie dużo zależy od szczęścia, a także od poziomu postaci. Możliwe, że spotkanie tych najcenniejszych stworków to losowa szansa wyłącznie dla graczy, którzy osiągnęli maksymalny poziom.

Nikt nie natknął się jeszcze na legendarne ptaki, ale wiemy, że istnieją. Potwierdzają to pliki źródłowe aplikacji, którym dokładnie przyjrzano się zaraz po premierze Pokémon GO.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Wiadomo także, że w Pokémon GO - według danych gry - powinno znajdować się 151 stworków, a więc wszyscy przedstawiciele pierwszej, oryginalnej generacji. Oznacza to także obecność zmiennokształtnego Ditto oraz mistycznego Mew i Mewtwo. Tych Pokémonów także jednak nikt jeszcze nie spotkał.

Możliwe, że pewien związek ze zdobyciem legendarnych ptaków mają drużyny, do których możemy przystąpić. Zapdos jest maskotką żółtej drużyny Instinct, Articuno - niebieskiego Team Mystic, a Moltres to maskotka czerwonej drużyny Valor.

Pewną wskazówką jest pierwszy zwiastun Pokémon GO, w którym widać między innymi grupę ludzi w Nowym Jorku, zebranych w jednym miejscu w celu pokonania i schwytania Mewtwo. Być może więc twórcy planują zachować najrzadsze gatunki Pokémonów na specjalne, grupowe wydarzenia?

Łatwo wyobrazić sobie, jak deweloperzy wyznaczają konkretny dzień i miejsce, w którym odbędzie się wydarzenie polowania na najcenniejsze stworki.

Zobacz: Pokémon GO - lista wszystkich Pokemonów

pokelegenndarnescr1

Warto przypomnieć, że w grach na konsole przenośne, legendarne i najrzadsze Pokémony najczęściej złapać można wyłącznie w jednym miejscu na mapie. Możliwe, że twórcy zastosują podobną strategię w Pokémon GO, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Ditto to normalny, niepozorny stworek. Zyskał jednak ogromną popularność w tradycyjnych grach, ze względu na przydatność w procesie reprodukcji i krzyżowania Pokémonów. Taka funkcja nie jest jeszcze dostępna w GO - i nie wiadomo, czy zostanie zaimplementowana. Być może jednak twórcy czekają z dodaniem Ditto do momentu wprowadzenia systemu reprodukcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami