Wikingowie w kolejnej łatce strategii Total War Battles: Kingdoms

Nowe jednostki i tryb rozgrywki.

Studio Creative Assembly wydało nową, dużą aktualizację do darmowej strategii Total War Battles: Kingdoms. Dostępna jest na wszystkich platformach docelowych - PC oraz urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem.

01

Łatka o nazwie Viking Explorer wprowadza tytułowych wikingów. Do naszej dyspozycji oddano pięć skandynawskich jednostek, które możemy wykorzystać w walce.

Patch oferuje również wariant Viking Outposts - nastawiony na rywalizację tryb rozgrywki, w którym kolonizujemy kolejne tereny w poszukiwaniu zasobów.

Każda rozgrywka trwa tydzień i co siedem dni gracze z najlepszymi wynikami otrzymują cenne nagrody.

Aktualizacja przynosi ze sobą też system Flood Relief, który - jak podkreślają twórcy - pomaga „w walce z niszczycielskimi silami natury”. Dodano też opcję umożliwiającą na nowo rozdanie jednostkom punktów umiejętności.

Usprawniono również funkcję rybołówstwa, a także mechanizm odpowiedzialny za dobieranie użytkowników w trybie PvP. Łatka eliminuje też oczywiście wiele istotnych błędów - pełną listę zmian można znaleźć we wpisie na oficjalnym forum serii Total War.

Akcja Kingdom toczy się w X wieku, a gracz przejmuje kontrolę nad jednym z dostępnych państw. Zbieramy surowce, rozwijamy włości, zarządzamy ekonomią i budujemy armię, by podbić kolejne tereny.

Pod względem rozgrywki, gra jest uproszczonym wydaniem tradycyjnych odsłon cyklu Total War - zarówno w aspekcie zarządzania regionami, jak też bitew, w których kontrola nad jednostkami jest ograniczona.

W produkcji funkcjonuje system mikropłatności. Zapłacić można między innymi za przyspieszenie niektórych czynności - na przykład zbierania zasobów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami