Główny producent Diablo 3 odchodzi ze studia Blizzard

Firma poszukuje następcy.

Josh Mosqueira - dotychczasowy główny producent Diablo 3 - odszedł z Blizzarda, o czym poinformowali przedstawiciele studia.

01
Josh Mosqueira

„Podziękowania dla niesamowitej ekipy i społeczności!” - napisał sam zainteresowany na Twitterze.

Mosqueira dołączył do firmy w 2011 roku, by dwa lata później zastąpić - krytykowanego przez fanów - Jaya Wilsona na stanowisku głównego producenta Diablo 3.

W oświadczeniu przesłanym serwisowi Polygon przedstawiciele Blizzarda zaznaczyli, że odejście dewelopera nie wpłynie na dalszy rozwój gry. Zapewnili też, że już poszukują następcy projektanta.

Zdaje się więc, że wyjaśniła się kwestia tajemniczego ogłoszenia, które jakiś czas temu pojawiło się na stronach firmy. Studio chce zatrudnić człowieka, który „poprowadzi serię Diablo w przyszłość”.

Mosqueira nie jest jednak jedynym, który w minionych tygodniach opuścił szeregi Blizzarda. Na początku czerwca odszedł wspomniany wyżej Jay Wilson, a w kwietniu z pracy zrezygnował projektant Leonard Boyarsky.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami