LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, zagadki i sekrety w grze Lego Gwiezdne Wojny.

Witamy w poradniku i solucji do gry LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy. Najnowszy epizod Gwiezdnych Wojen doczekał się zatem gry z klockami w roli głównej. Czeka na nas szybka, relaksująca przygoda, w trakcie której przyjdzie nam nie tylko walczyć, ale także rozwiązywać ciekawe zagadki.

W naszej publikacji znajdziecie szczegółowy, ilustrowany opis przejścia wszystkich misji, a także rozwiązanie wszelkich trudności, które możecie napotkać w trakcie zabawy. Poradnik zawierał będzie również kompletny spis wszystkich sekretów i znajdziek - ta część może być pomocna dla osób, które chcą ukończyć tytuł w 100 procentach.

Opis przejścia i zagadki

Wesoła przygoda - jak na Gwiezdne Wojny przystało - rozpoczyna się hucznie, od Bitwy o Endor. Później będzie jeszcze ciekawiej.

Zadania podobczne

Zestaw sześciu misji dodatkowych, które odblokowujesz wraz z postępami w przygodzie. Nie są konieczne do ukończenia linii fabularnej, ale warto je wykonać.

Sekrety i znajdźki

Tradycyjnie już gry z serii LEGO zawierają cały ogrom rozmaitych sekretów do odnalezienia. Znajdźki potrafią nastręczyć kłopotów, więc przedstawiamy ich dokładną lokalizację.

Zadania poboczne

Zobacz, gdzie szukać sekretów, czyli minizestawów i czerwonych klocków, w misjach pobocznych.

Eksploracja i mapy

Oprócz licznych sekretów w poszczególnych misjach autorzy przygotowali też sporo znajdziek na planetach oraz statkach na których możesz lądować.

Porady na początek

- Podobnie, jak w poprzednich odsłonach gier z serii LEGO większość obiektów znajdujących się na planszach można niszczyć. Warto to robić, ponieważ zyskujesz w ten sposób monety. Jeśli na danym etapie zbierzesz odpowiednią ich ilość, to odblokujesz złotego klocka.

- Pewną nowością jest możliwość tworzenia z klocków (tzw. multibudowa) przedmiotów w różnych miejscach, a nie jak dotychczas tylko w jednym. Umożliwia to między innymi dostawanie się w różne miejsca np. w celu zdobycia minizestawu lub czerwonych klocków. Przed rozpoczęciem multibudowy należy teraz wskazać przy pomocy strzałek miejsce, w którym chcesz dany przedmiot zbudować. Następnie możesz takie obiekty niszczyć normalnie je atakując.

- Przykład: masz do zbudowania trampolinę umożliwiającą dostanie się do wyżej położonego punktu. Jeśli zbudujesz ją w punkcie z prawej strony, to będziesz mógł dostać się do niedostępnego wcześniej minizestawu. Po jego zdobyciu zniszcz trampolinę i postaw ją w drugim punkcie, z lewej strony, dzięki czemu będziesz mógł przejść do dalszej części etapu.

- Pamiętaj, że nie wszystkie sekrety uda ci się odkryć w trakcie pierwszego przechodzenia kampanii fabularnej. Pozostałe elementy odkryjesz dopiero po odblokowaniu odpowiednich postaci i rozegraniu poziomów ponownie w trybie gry swobodnej.

- Kolejną nowością jest wskaźnik mnożnika monet. Pojawia się on przy portrecie danego bohatera w postaci niebieskiego paska. Jeśli zapełnisz go do końca, to mnożnika monet przejdzie do stanu x2, potem x3 i tak dalej. Oznacza to, że w momencie gdy mnożnik będzie wynosił x3, to w trakcie zdobywania monet będziesz zbierał ich trzy razy więcej niż normalnie. Za srebrną otrzymasz zatem nie 10, ale 30 monet, a za złotą nie 100, tylko 300 monet.

- Jak napełnić mnożnik monet? Poprzez rozprawianie się z przeciwnikami. Im więcej wrogów załatwisz w krótkim czasie, tym szybciej wartość wskaźnika wzrośnie. Jeśli jednak przestaniesz walczyć z nieprzyjaciółmi, to po niedługim czasie mnożnik spadnie do podstawowej wartości, czyli zera.

- Jak szybko się wzbogacić (zdobyć dużo monet)? Najlepiej jest zagrać w dejarika. Możesz to uczynić wybierając z mapy galaktyki Sokoła Millenium, a potem ostatnią opcję (Graj w dejarika). Jest to gra, w której musisz niszczyć kolejne fale przeciwników, których jest w sumie 5. Po pokonaniu zwykłych rywali na arenie pojawia się boss - najlepiej jest do niego podejść i bez przerwy atakować, aż padnie. Po każdej pokonanej fali na arenie pojawi się masa monet - im wyższy mnożnik posiadasz po walce (maksymalnie x4), tym większą sumę ich zbierzesz. Warto dodać, że działają tu również mnożniki z klocków czerwonych. Bez ich włączenia można w jednej grze uzbierać ponad pół milion monet, natomiast z włączonymi mnożnikami ich wartość może sięgnąć od kilku kilkudziesięciu milionów monet. Warto skorzystać z tego sposobu, jeśli chcemy zakupić odblokowane wcześniej czerwone klocki z mnożnikami, które są dość drogie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami