Strzelanka Overwatch otrzyma dzisiaj tryb rankingowy na PC

Konsole nieco później.

Sieciowa strzelanka Overwatch wzbogaci się dzisiaj o oczekiwany przez wielu graczy tryb rankingowy na PC, usunięty z produkcji na krótko przed premierą.

1

„Tryb Rywalizacji” - jak nieco niefortunnie określa Blizzard - to „poważniejszy” tryb z sezonami i rankingami, grupujący zawodników według poziomu umiejętności i innych statystyk.

Posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One będą musieli poczekać nieco dłużej - do przyszłego tygodnia. Blizzard nie zna jeszcze konkretnej daty, ponieważ aktualizacja musi przejść proces certyfikacji u producentów sprzętu - wynika z komunikatu opublikowanego na oficjalnym forum dyskusyjnym.

„Wiemy, że nie jest to idealny sposób na dostarczanie nowych treści, więc będziemy w dalszym ciągu pracować nad tym procesem, by zgrać daty premier tak blisko, jak to tylko możliwe” - zapewnia przedstawiciel studia.

Debiutancki sezon trybu rankingowego potrwa dwa miesiące - zamiast standardowych trzech - ponieważ powinien wystartować 1 czerwca, co jednak się nie udało. Zakończy się więc 18 sierpnia, a po dwóch tygodniach rozpocznie się faza jesienna.

„Tryb Rywalizacji to na pewno jedna z tych rzeczy, która będzie wymagała kilku iteracji, by wszystko dopracować. Im szybciej system trafi w ręce graczy, tym szybciej możemy zacząć wprowadzać poprawki w oparciu o wasze opinie” - wyjaśnia Blizzard.

Ranking w Overwatch zadziała na wzór podobnego systemu z Counter-Strike: Global Offensive, z awansowaniem - i spadaniem - w ramach drabinki rang, osobno dla poszczególnych graczy i drużyn. Nagrodą za najwyższą lokatę będzie chwała - oraz złota broń.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami