Gracze odkryli kolejny sekret w Grand Theft Auto 5

Pojedynek bestii.

Lata po debiucie, gracze Grand Theft Auto 5 odkryli kolejny sekret umieszczone w grze przez deweloperów ze studia Rockstar.

1
Przed goleniem

Ujawnienie tajemnicy wymagało zaangażowania 20 osób, pracujących razem nad analizą kodu i plików produkcji w poszukiwaniu zostawionych przez twórców wskazówek.

„Polowanie” rozpoczęło się w ubiegłym roku, po znalezieniu złotego pejotla, czyli specjalnej wersji halucynogennej rośliny. Po zjedzeniu gracz zamieniał się w Wielką Stopę.

Ale czujni fani spostrzegli, że to jeszcze nie wszystko - były jeszcze inne wskazówki.

Jak informuje serwis Kotaku, pomocne było skanowanie zmian wprowadzanych w kolejnych aktualizacjach, co pomogło znaleźć sześć kolejnych złotych pejotli.

Wszystkie trzeba zjeść w określonym dniu oraz porze i przy odpowiednich warunkach pogodowych, co było sporym utrudnieniem i wymagało ostatecznie edytowania plików gry.

Co interesujące, wraz z kolejnymi łatkami Rockstar zmieniał treść wpisów w plikach produkcji, naprowadzając graczy na właściwy tor. Wspomniane sześć pejotli dodano na samym końcu poszukiwań.

Efektem jest pojedynek z Bestią, bazującą na wizerunku postaci Michaela J. Foksa z klasycznego filmu „Teen Wolf” z 1985 roku. Po pokonaniu przeciwnika otrzymamy specjalny kostium od wykorzystania w trybie reżysera.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami