DICE chce ujednolicić interfejs w grach z serii Battlefield

Trwają już pierwsze testy.

Deweloperzy ze studia DICE ujawnili, że w najnowszych odsłonach cyklu Battlefield zamierzają ujednolicić interfejs użytkownika w rozgrywkach sieciowych.

01

Na potrzeby Battlefielda 1 twórcy opracowują nowe menu, które jednak znajdzie się też w starszych częściach serii - Battlefield 4 i Battlefield Hardline.

Autorzy obiecują, że przygotowywany interfejs pozwoli na stworzenie drużyny przed rozpoczęciem rozgrywki, a także na pozostanie w danym zespole po zakończeniu rundy.

Wprowadzony zostanie też mechanizm sugerujący graczom najlepsze dla nich mapy i tryby zabawy.

„Zadaniem nowego interfejsu użytkownika Battlefield jest poprawa wrażeń płynących z rozgrywki ze znajomymi i lepsze uwidocznienie istotnych informacji” - tłumaczy Dan Mitre ze studia DICE we wpisie opublikowanym na blogu cyklu.

Wczesną wersję interfejsu testują już niektórzy gracze Battlefielda 4. Po premierze Battlefielda 1 - wyznaczonej na 21 października - menu pojawi się też w Battlefield Hardline.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami