Złota broń nagrodą w rozgrywkach rankingowych w Overwatch

Zabraknie podziału na ligi.

Jeff Kaplan z Blizzard Entertainment opowiada w nowym materiale związanym ze strzelanką Overwatch o trybie rankingowym, który ma zostać wprowadzony do gry przed końcem czerwca.

Użytkownicy za udział w meczach rankingowych mają otrzymywać nagrody niedostępne z innych źródeł. Najlepsi na końcu każdego sezonu mogą liczyć nawet na złote modele broni.

- Kiedy zobaczycie w akcji złoty młot Reinhardta, będziecie zachwyceni - zaznaczył główny projektant. - Gracze z najlepszymi wynikami będą mogli odblokować nagrody tego typu najszybciej. Będą też przedmioty przeznaczone wyłącznie dla czołówki rankingu.

Kaplan potwierdził również, że w trybie rankingowej rywalizacji zabraknie podziału na ligi czy kategorie graczy. Wyznacznikiem poziomu umiejętności będzie wyłącznie wskaźnik MMR, obliczany automatycznie.

Projektanci wprowadzą także system wyświetlania punktów MMR każdego gracza jeszcze przed meczem. Na podstawie tego wskaźnika dobierani będą rywale.

Blizzard nie chce rezygnować z elementu „nagłej śmierci” (dogrywki, w której każdy ma jedno życie), ale znacznie obniżono jego częstotliwość. W zamkniętych testach pojawiał się zbyt często.

Kaplan przypomniał także, że niektóre tryby i mapy będą funkcjonowały w grach rankingowych na nieco innych zasadach. Przykładowo, mecze w trybie ataku będą trwać nieco dłużej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami