Padający śnieg - mod do GTA 5

Śnieg w Los Santos wraz z cząsteczkami padającymi z nieba.  

Pory roku są bardzo delikatną kwestią w przypadku tworzenia modów do gier. Warunki atmosferyczne zmieniają bowiem wiele aspektów i mechanizmów rozgrywki. Na szczęście w przypadku GTA 5, problem ze zmianą pogody na zimową po części rozwiązał się sam, wraz z wprowadzeniem zmodyfikowanej mapy dla trybu gry wieloosobowej. Teraz możemy przenieść śnieżne Los Santos do trybu dla jednego gracza.

Wspaniale, ale czym ten mod różni się od pozostałych zmieniających mapę na zimową? Otóż, po wgraniu, odblokowuje cząsteczki padającego z nieba śniegu. Jest to zawartość normalnie zablokowana w kodzie gry. Dzięki modowi możemy zarówno cieszyć oczy widokami osnutej w białym puchu metropolii oraz podziwiać padający śnieg. Wydać by się mogło, że funkcja opadów jest mało istotna, jednak mod wprowadza świetny, zimowy klimat.

Padający i zalegający wszędzie śnieg to jednak nie wszystkie cechy moda. Opcjonalnie możemy uruchomić zmianę zachowania pojazdu na śliskiej powierzchni białego puchu, a także, po wcześniejszym wgraniu skryptu LUA, aktywować strój zimowy dla bohatera jednym przyciskiem. Mod wymaga także trainera - na przykład Menyoo - do uruchomienia śniegu.

Spis treści

 1. Wersja moda
 2. Zawartość moda
 3. Czego potrzebujesz - wymagania
 4. Pliki i instalacja
 5. Informacje dodatkowe
 6. Autor
001

1. Wersja moda

1.6 (stan na 16.06.2016)

2. Zawartość moda

 • Śnieg wraz ze zjawiskiem opadu.

3. Czego potrzebujesz

Do poprawnej instalacji i działania moda potrzebujesz:

4. Pliki i instalacja

Pamiętaj, że instalowanie modów to ingerowanie w pliki gry. Często wprowadzamy nieodwracalne zmiany, które mogą popsuć nam grę. Wszelkie modyfikacje stosujemy na własną odpowiedzialność. Upewnij się przed instalowaniem moda, że utworzyłeś kopię zapasową plików i zapisów gry (save'ów) - gdyby coś poszło nie tak.

 1. Pobierz plik skryptu LUA i umieść go w katalogu gry.
 2. Pobierz plik ze strony moda.
 3. Wypakuj pobrany plik.
 4. Przenieś folder „Scripts” do katalogu gry.
 5. Koniec. Mod został zainstalowany poprawnie.

Jeżeli chcemy uruchomić opcjonalne zachowanie pojazdu, podczas jazdy po śniegu, musimy, w programie OpenIV, przenieść plik „materials.dat” do pliku „mods/update/update.rpf/common/data/materials”.

5. Informacje dodatkowe

Śnieg uruchamiamy z poziomu trainera takiego jak Menyoo.

Opcjonalnie mod zawiera możliwość automatycznego przebrania postaci w strój zimowy po wciśnięciu NumPad. Za działanie tej funkcji odpowiada plik „SnowClothes.lua”, który wgraliśmy w punkcie 4 instrukcji instalacji.

6. Autor

AltSierra117
Strona moda.

Powrót do spisu treści: Mody do GTA 5 - kompletna baza aktualnych modyfikacji

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami