System osłon - mod do Fallout 4

Ulepszony system chowania się za obiektami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia systemu osłon w Fallout 4. Podchodząc do krawędzi budynku, kiedy naciśniemy przycisk odpowiadający za celowanie, wychylamy się do oddania strzału. Powstał jednak mod, który usprawnia ten aspekt rozgrywki, dodając bardziej intuicyjne sterowanie i poprawiający sam efekt ukrycia się za osłoną.

Wejście za osłonę, w trybie widoku z perspektywy trzeciej osoby, praktycznie nie istnieje. Jak więc ukryć się za przeszkodą za pomocą moda, który właśnie został stworzony dla rozgrywki z widokiem zza pleców? Do wyboru mamy 3 opcje. Możemy po prostu biec w stronę ściany, podwójne nacisnąć przycisk ruchu naprzód lub przypisać odpowiedni skrót klawiszowy.

Mod oczywiście nie ogranicza nas do korzystania z widoku z trzeciej osoby. Działa także z perspektywy FPP. Całkiem nowy element rozgrywki wpływa niestety negatywnie na niektóre mechanizmy. Mod jest wciąż w produkcji, więc wystarczy poczekać na odpowiednie łatki, a ubytki, do czasu aktualizacji, osłodzi nam możliwość wyboru między ukrywaniem się na stojąco lub kucając oraz możliwość przeskoczenia przez osłonę, za którą się właśnie znajdujemy.

Jak działa mod?

Mod sprawia, że podbiegając do przeszkody automatycznie się za nią chowamy. Będąc za osłoną możemy zza niej wyskoczyć/przeskoczyć ją, a także prowadzić ostrzał na ślepo. System osłon działa również z VATS.

Jak zainstalować moda?

Do instalacji będziemy potrzebowali Nexus Mod Managera. Na stronie moda, po wejściu w zakładkę „FILES”, wybieramy „DOWNLOAD WITH MANAGER”, a plik zostanie automatycznie pobrany. Po aktywacji moda, zmiany zostają wprowadzone do rozgrywki.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Łatwiejsze hakowanie - mod do Fallout 4

Kolejna propozycja to oszustwo dla osób, które nie przepadają za hakowanie m w Fallout 4. Zmodyfikowana wersja tej mini gry, sprowadza się do wyszukania jednego słowa w gąszczu losowych znaków.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami