Przedstawiciel Sony zdecydował się na oficjalne potwierdzenie konsoli PlayStation Neo, określanej niekiedy jako PS4K. Sprzęt nie pojawi się jednak na targach E3 w przyszłym tygodniu.

Informacje przekazał Andrew House, szef działu Sony Interactive Entertainment, zajmującego się grami wideo i konsolami w japońskiej korporacji.

Warto dodać, że „Neo” to nadal określenie kodowe sprzętu, a nie ostateczna nazwa konsoli. Menedżer potwierdził, że nowy model będzie droższy od obecnej wersji, która pozostanie w sprzedaży.

- [Neo] powstało jako dostępne równolegle dopełnienie standardowego PS4 - przyznał House w rozmowie z dziennikiem Financial Times (paywall). - Będziemy jednocześnie sprzedawać dwie wersje w toku generacji.

Menedżer potwierdził także, że PS4 Neo nie pojawi się na targach E3 w przyszłym tygodniu. Nie chciał też podać daty premiery czy ceny nowego urządzenia.

- Chcemy się upewnić, że mamy pełny pakiet gotowych wrażeń na nowym systemie, zanim pokażemy go w całości - wyjaśnił.

Sprzęt ma być skierowany nie tylko do graczy, ale także dla osób zainteresowanych oglądaniem telewizji i multimediów w rozdzielczości 4K.

- Wszystkie gry otrzymają wsparcie dla standardowego PlayStation 4 i spodziewamy się, że wszystkie lub zdecydowana większość produkcji będzie wspierać także PS4 z górnej półki [czyli Neo - dop. red.] - dodał House.

O istnieniu nowego modelu wiemy od kwietnia. W sieci pojawiła się już wstępna specyfikacja techniczna PS4 Neo, a Digital Foundry przeanalizowało dokładnie plany na „współistnienie” PlayStation Neo i PS4.

1
To nie jest oficjalna grafika

Reklama

Komentarze (31)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały