Najazdy na osady - mod do Fallout 4

Możliwość aktywowania bitwy o osadę.

Kiedy odkryjemy możliwość tworzenia osad, gra od razu sugeruje nam budowanie linii obrony przed najeżdżającymi przeciwnikami. Atakujące grupy, którymi mogą być bandyci, ghule czy super mutanci, zdarzają się jednak rzadko, a energia i zasoby jakie włożyliśmy w fortyfikację naszych zabudowań, nie dają nam wystarczającej satysfakcji. Możemy jednak zwiększyć znaczenie takich bitew dzięki opcji ich samodzielnej aktywacji.

Za pomocą setek kombinacji wywołamy atak różnych grup przeciwników na dowolną fortyfikację, która do nas należy. Nie będą to nudni bandyci czy zdziczałe ghule, chociaż tych także nie zabraknie. Nasze osady zaatakuje Instytut, Szpony Śmierci, a nawet Bractwo Stali. Nie musimy się jednak obawiać o konflikt z którąś z frakcji, ponieważ atakujący przeciwnicy należą do odrębnej grupy i dzielą z istniejącymi już w grze ugrupowaniami jedynie modele i wyposażenie.

Powstaje pytanie: po co? Atak przeciwników to przecież straty w ludziach, materiałach i amunicji. Bycie zaatakowanym rzeczywiście może dostarczyć radości, ale na dłuższą metę jest to bez sensu. Otóż, różne grupy pozostawiają po sobie łup. Im trudniejsi do pokonania przeciwnicy, tym łup będzie cenniejszy. Wystarczy, że po odbytej walce zbierzemy broń, a także materiały budowlane.

Jak działa mod?

Mod daje nam możliwość wywoływania regularnych bitew i najazdów na osady gracza. Różne poziomy trudności, warianty przeciwników i wyposażenia to kwestie, które ustalamy wpisując konkretną komendę. Pełen opis możliwości komend został opisany na stronie moda.

Jak zainstalować moda?

Instalacje przeprowadzimy w programie Nexus Mod Manager. Wystarczy wybrać zakładkę „FILES” na stronie moda, a następnie kliknąć „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Pobrany w NMM plik aktywujemy i możemy cieszyć się efektami w grze.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Obozy i budowanie nowych osad - mod do Fallout 4

Kolejny mod powstał wraz z wprowadzeniem do gry trybu przetrwania. Dzięki nowej możliwości stawiania obozów częściej możemy zapisać grę, a jeżeli miejsce nam się wyjątkowo spodoba, obóz możemy zamienić w osadę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami