Zamiana w psa - mod do Fallout 4

Możliwość zamiany modelu gracza na Ochłapa lub innego psa.

W Fallout 4 możemy być kotem, robotem, ghulem a nawet Szponem Śmierci. Najważniejszym modem zmieniającym model postaci jest jednak możliwość przemiany w psa. Za pomocą kilku prostych komend wcielimy się więc w Ochłapa, psa bandytów lub zwykłego zdziczałego kundla, których pełno na pustkowiach zniszczonego Bostonu i Wspólnoty. Pora pogryźć trochę kostek.

Mod, jak wszystkie inne zmieniające naszą postać, wywołuje wiele błędów lub nie pozwala na niektóre interakcje. Należy więc grę psem potraktować jako ciekawostkę lub sposób na poznanie mechanizmów kierujących czworonożnym przyjacielem człowieka. Aby pominąć błąd wyłączający grę na początku, wystarczy że użyjemy zapisu gry sprzed wyjścia z Krypty lub ustawimy w odpowiednim momencie rasę na człowieka, żeby zaraz wrócić jako pies.

Omówiliśmy ograniczenia, teraz więc warto wymienić korzyści płynące z moda. Jeżeli nie starczy nam sam fakt, że możemy być psem, kolejnym argumentem może być możliwość normalnej gry. Możemy więc prowadzić dialogi i fabułę, jakbyśmy grali człowiekiem. Oczywiście nie założymy Pancerza Wspomaganego, jednak do wykorzystania będziemy mieli kilka, unikalnych dla psów, animacji. Założymy na siebie także specjalny ekwipunek dla modelu którym się poruszamy. Mało? Kartą przetargową powinien być Pip-boy na naszej łapie. Nie ma nic słodszego niż psiak z komputerem.

Jak działa mod?

Mod pozwala na zmianę modelu postaci z zachowaniem zachowań i interakcji związanych z postacią psa. Aby zmienić model postaci na Ochłapa, w konsoli komend należy wpisać „setrace 1dogmeat”, na psa bandytów - „setrace 1raider dog” i na zdziczałego psa - „setrace 1viviousdog”. Mod pozwala także na noszenie ekwipunku przeznaczonego dla psów.

Jak zainstalować moda?

Na stronie moda wystarczy wejść w zakładkę „FILES” i wybrać „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Aby wykonać tę operację, potrzebować będziemy programu Nexus Mod Manager. Pobrany plik w menadżerze wystarczy aktywować.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Zamiana w robota - mod do Fallout 4

Kolejny mod - podobnie jak zmiana w psa - pozwoli nam zamienić się w jednego z kilku robotów, które nie zdążyły jeszcze zardzewieć po nuklearnej katastrofie jaka nawiedziła Boston.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami