Wiedźmin 3: Krew i Wino - Barwniki: kolorowanie rynsztunku

Sprawdź nowość, jaką w dodatku jest opcja zabarwiania zestawów na różne kolory.

Barwniki stanowią jedną z nowości wprowadzonych w dodatku Krew i Wino. Umożliwiają graczowi nadanie elementom ekwipunku (pancerzowi, butom, rękawicom oraz spodniom) określone przez dany barwnik koloru. Spełniają więc głównie funkcję estetyczną, ponieważ nie wiążą się z nimi żadne dodatkowe bonusy.

Warto w tym miejscu dodać, że z barwników można korzystać jedynie wtedy, gdy posiadamy któryś z zestawów wiedźmińskich. Przy ich pomocy możemy zatem zmienić barwy między innymi nowych, arcymistrzowskich rynsztunków, ale nie wskóramy nic w przypadku innych elementów ochronnych (nie tylko zwyczajnych, ale również magicznych czy unikatowych), które hurtowo znajdujemy podczas przygody.

Jak korzystać z barwników?

Samo używanie barwników jest bardzo proste. Wystarczy wejść w ekran inwentarza, w zakładce Broń i zbroje (#1 na obrazku). Następnie wybierz z podgrupy Zbroje interesujący cię barwnik (#2 na obrazku).

barwniki

Po wybraniu interesującego cię barwnika wciśnij klawisz Użyj. Z prawej strony (#3 na obrazku) zostaną podświetlone te części zestawu, które możesz pomalować. Pamiętaj, że dotyczy to tylko rynsztunków wiedźmińskich. Najedź na interesujący cię element pancerza i kliknij na niego. Na środku na modelu Geralta zobaczysz teraz, jak dany barwnik będzie prezentował się na wybranym przedmiocie. Jeśli zdecydowałeś się go użyć, to zaakceptuj swój wybór (#4 na obrazku) lub go anuluj.

Uwaga - jeden barwnik możesz użyć tylko na jednym elemencie zestawu. Jeśli zatem posiadasz tylko jeden słoik z substancją barwiącą, to będziesz mógł zmienić kolor tylko jednej rzeczy. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, żeby zestaw pomalować na różne barwy.

Jak usunąć barwnik? Jest to bardzo proste, wystarczy skorzystać z wywabiacza koloru (słoiki z nim mają z przodu literę X), co spowoduje, że kolor danego elementu wróci do swojej pierwotnej, podstawowej wersji.

Jak zdobywać barwniki?

Istnieją trzy główne sposoby na zdobywanie barwników. Pierwszy to przeszukiwanie odwiedzanych miejsc. W Touusaint możesz często je znaleźć w różnego rodzaju skrzyniach czy skrytkach. Druga opcja, to zaopatrywanie się w nie u napotkanych handlarzy.

barwniki2

Ostatnia możliwość, to wytwarzanie barwników samemu. Aby to uczynić musisz posiadać schematy (znajdujesz je podczas eksploracji świata). Po ich zdobyciu przejdź do panelu alchemii i na liście z lewej zlokalizuj barwniki (A na obrazku). Następnie sprawdź czy posiadasz odpowiednie składniki (B na obrazku). Jeśli tak, to wystarczy zaakceptować dany barwnik (C na obrazku), a po chwili pojawi się on w twoim ekwipunku.

Co uczynić, gdy brakuje ci składników? Barwniki powstają głównie z elementów naturalnych, które w sporych ilościach rosną w ogrodzie Geralta w Corvo Bianco, pod warunkiem, że wcześniej zainwestowałeś w rozbudowę tej części winnicy. Jeśli tak się stało, to wystarczy się do niego udać i nazbierać potrzebnych roślin, które po pewnym czasie odrastają.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami