Producent Diablo 3 opuszcza Blizzard

Jay Wilson zajmie się pisaniem.

Oryginalny producent Diablo 3 - Jay Wilson - opuszcza Blizzard Entertainment po dziesięciu latach pracy w tym studiu.

1
Jay Wilson

„Ze smutkiem przyznaję, że po 10 najlepszych latach mojego życia, ten tydzień będzie moim ostatnim w Blizzardzie i w świecie gier wideo” - napisał na Twitterze.

„Odchodzę, by zająć się moją pierwszą pasją, czyli pisaniem. Robiłem to, gdy zacząłem tę pracę i zawsze chciałem do tego powrócić” - dodał.

Jay Wilson zasłynął głównie jako producent Diablo 3, będąc celem agresywnej krytyki ze strony fanów, narzekających na problemy z serwerami w okresie premierowym, czy też na wprowadzenie kontrowersyjnego Domu Aukcyjnego z transakcjami cyfrowymi.

Ostatecznie deweloper opuścił projekt, który na prostą wyprowadził Josh Mosqueira, były pracownik Relic Entertainment. Wilson przeszedł do zespołu odpowiedzialnego za skasowany tytuł Titan, a następnie współtworzył dodatek World of Warcraft: Warlords of Draenor.

Producent zaczynał karierę w 1999 roku, w studiu Cavedog Entertainment. Następnie pracował w Monolith Productions, EA i Relic Entertainment, zajmując się Dawn of War, serią Blood czy Company of Heroes.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami