Polska-Holandia z komentatorem Counter-Strike'a hitem TVP

Serwery nie wytrzymały.

Przeprowadzony w poniedziałek mecz Polska - Holandia zakończył się porażką naszej reprezentacji, lecz nie brakuje pozytywów. Jednym z głównych beneficjentów będzie zapewne Piotr „izak” Skowyrski, znany bardzo dobrze polskim fanom strzelanki Counter-Strike.

1
Iwański i izak w akcji

Popularny komentator zmagań profesjonalnych graczy i posiadacz jednego z największych polskojęzycznych kanałów w serwisie Twitch.tv został zaproszony przez TVP, by razem z Maciejem Iwańskim skomentować poczynania piłkarzy w serwisie sport.tvp.pl.

Projekt zakończył sie sporym sukcesem, a największym problemem było... płynne działanie serwerów, które nie poradziły sobie z natłokiem zainteresowanych, chcących usłyszeć izaka „w akcji”.

Jak się okazuje, internauci dwa razy chętniej włączali właśnie ten przekaz, niż standardową transmisję z udziałem Dariusza Szpakowskiego i Andrzeja Juskowiaka.

Serwis sport.tvp.pl w środę wieczorem odwiedziło 300 tysięcy unikalnych użytkowników, generując w cztery godziny ponad milion odsłon, co stanowi rekord TVP. Łączna liczba wyświetleń wszystkich materiał wideo związanych ze spotkaniem to ponad 700 tys.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani wynikiem, mam wrażenie, że „izak” nie zawiódł swoich fanów i świetnie wywiązał się z zadania. Dziennikarze TVP Sport także mają satysfakcję z tej współpracy - komentuje Kuba Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP dla Wirtualnemedia.pl.

Sufin dodaje, że niewykluczona jest dalsza współpraca, w tym już na głównej antenie TVP podczas meczów Euro 2016. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

Powtórka z transmisji jest dostępna w serwisie sport.tvp.pl.

2

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami