FIFA 17 pierwszą odsłoną serii na silniku Frostbite - raport

Technologię Ignite porzucą też inne sportowe gry od EA.

Debiutująca jesienią FIFA 17 będzie pierwszą odsłoną serii, która porzuci silnik Ignite na rzecz technologii Frostbite 3.0 - informuje Game Informer, powołując się na zaufane źródła.

W ciągu najbliższych kilku lat na nowy silnik przeniosą się też kolejne odsłony Madden, NBA Live i NHL, w tym roku pozostając jeszcze przy Ignite.

Frostbite to dzieło programistów studia DICE, wykorzystywane w coraz większej liczbie gier Electronic Arts - choćby w nowych częściach Need for Speed, Dragon Age, Battlefront, Mirror's Edge i w nadchodzącym Mass Effect: Andromeda.

Zobacz: Demo FIFA 17 na PC, PS4 i Xbox One - wszystkie informacje

Patrick Söderlund, wiceprezydent EA, zaznaczył już w ubiegłym roku, że firma „ma wizję świata, w którym korzysta się z jednej platformy technologicznej”.

FIFA 17 nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Prezentacja odbędzie się zapewne 12 czerwca podczas konferencji EA Play przed targami E3.

Początki technologii Frostbite sięgają 2006 roku. Pierwotnie zespół deweloperski rozwijał silnik z myślą o serii Battlefield.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami