Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Awantura o wino

Misja dodatkowa, w której pomagasz rozwiązać konflikt między Matyldą i Liamem - właścicielami winnic.

Misję możesz rozpoczęciu po przeczytaniu wiadomości o tytule „Ogłoszenie prokuratorii generalnej księstwa Touissant", którą znajdziesz na jednej z wielu tablic informacyjnych. Po przyjęciu zlecenia udaj się do miejsca aukcji (#1 na mapie).

Okaże się, że urzędnik państwowy chce sprzedać winnicę, o którą kłóci się dwóch właścicieli Matylda i Liam. Problem w tym, że ich obecne ośrodki mają problemy i dopóki nie zostaną one rozwiązane, to urzędnik nie sprzeda winnicy.

m015

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

Po zakończeniu rozmowy podejdzie do ciebie Liam, a następnie Matylda - obydwoje poproszą o pomoc w swoich winnicach. Możesz przy tym wynegocjować dwie spore stawki za zlecenia. Po przyjęciu zleceń na mapach pojawią się znaczniki, w których musisz uporać się z problemami.

Vermentino

Jeśli zdecydowałeś się pomóc Matyldzie, to będziesz musiał odwiedzić pięć miejsc (#2 - #6 na mapie) i uporać się z problemami. W pierwszym miejscu (#2 na mapie) natkniesz się na grupę zgnilców. Zabij ich korzystając ze znaku Igni i pamiętaj, aby odskakiwać przed śmiercią, ponieważ potwory w jej momencie eksplodują. Następnie obejdź domek i przeszukaj zwłoki bednarza, przy których znajdziesz klucz i dziennik. Jeśli go przeczytasz, to rozpoczniesz poszukiwania (Nigdy nie ufaj nieznajomym). Po przeszukaniu zwłok zaliczysz pierwszy cel.

d033
Wyciągaj rywali do lasu i tam eliminuj pojedynczo

Skieruj się teraz na zachód do kolejnego punktu (#3 na mapie). Trafisz tutaj na grupę bandytów przetrzymujących bezbronnego człowieka. Rozpraw się z nimi - możesz wyciągać ich pojedynczo do lasu i tam eliminować (obrazek powyżej). Następnie podejdź do uratowanego i rozpocznij z nim rozmowę. Okaże się, że to płatnerz u którego możesz zakupić różne przedmioty i naprawić pancerz.

W kolejnym punkcie (#4 na mapie) natkniesz się na terytorium, na którym rozmnożyły się zabójcze rośliny - archespory. Uważaj na wypluwany przez nie jad. Możesz je ogłuszać znakiem Aard, a potem szybko zabijać. Pamiętaj, że w momencie śmierci wybuchają, więc odskakuj zanim się zwiną. Po walce odszukaj ciało, przy którym znajdziesz informację (jeśli wykonywałeś już zadanie dla Coronaty i odnalazłeś drugi list - #9 na mapie, to w dzienniku pojawi się nowe zadanie Awantura o wino: Nieczysta gra).

W kolejnym punkcie (#5 na mapie) również trafisz na grupę roślin - taktyka walki jest identyczna, uważaj jednak, ponieważ jest tu ich znacznie więcej niż w poprzednim punkcie. Po walce zlokalizuj ciało człowieka, przy którym znajdziesz klucz i notatkę. Przeczytaj tę ostatnią, a okaże się, że prawdopodobnie ktoś sabotuje działanie winnicy. W ostatnim punkcie (#6 na mapie) też czeka cię potyczka z archesporami.

Po rozwiązaniu wszystkich problemów Matyldy możesz kontynuować śledztwo pomagając Liamowi (i wykonując następnie misję Awantura o wino: Nieczysta gra) lub udać się od razu do kobiety. W drugim przypadku rozpoczniesz kolejną część zadania Awantura o wino: Belgaard.

Coronata

Jeśli zdecydowałeś się pomóc Liamowi, bez względu na to czy od razu czy też po udzieleniu wcześniej pomocy Matyldzie, to udaj się do pierwszego punktu (#7 na mapie), gdzie znajdziesz gniazdo archesporów.

d034
Po walce wrzuć do gniazda petardę, aby pozbyć potworów raz na zawsze

Uważając na ich ataki dystansowe i bezpośrednie rozpraw się z nimi, wspomagając się znakiem Aard (ogłusza na chwilę przeciwników). Po walce podejdź do gniazda (obrazek powyżej) i wrzuć do niego petardę.

Kolejne znajdziesz w następnych punktach (#8, #9 na mapie), z tym, że w jednym z siedlisk (#9 na mapie) natkniesz się również na ciało człowieka. Znajdziesz przy nim list - jeśli pomagając Matyldzie odnalazłeś poprzedni dowód (#4 na mapie), to w dzienniku pojawi się kolejne zadanie Awantura o wino: Nieczysta gra.

d035
Bandytów najlepiej atakować pojedynczo

W punkcie na północy (#10 na mapie) natkniesz się na grupę bandytów, którzy przetrzymują w jaskini kobietę. Wejdź do środka rozpraw się z grasantami (obrazek powyżej) i porozmawiaj z dziewczyną. Okaże się, że jest to handlarka sprzedająca składniki i receptury alchemiczne. W ostatnim punkcie (#11 na mapie) natkniesz się na dwa trolle - oprócz zwykłych ataków mogą szarżować i rzucać na odległość głazami. Najlepiej jest wyprowadzać kilka ciosów, odskakiwać i potem ponownie przeprowadzać atak. Nie wykonuj długich serii, ponieważ przeciwnicy będą je blokować.

Przy moście znajdziesz ciało mężczyzny, jeśli podniesiesz leżący przy nim list i klucz będziesz mógł rozpocząć poszukiwania Pieniądze nie śmierdzą.

Po uporaniu się ze wszystkimi problemami możesz udać się na miejsce sprzedaży winnicy i powiedzieć, że kłopoty Liama zostały rozwiązane. Rozpocznie w ten sposób misję Awantura o wino: Belgaard. Możesz także kontynuować śledztwo pomagając Matyldzie i wykonując zadanie Awantura o wino: Nieczysta gra.

Następnie: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Awantura o wino - Nieczysta gra

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami