Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Awantura o wino

Misja dodatkowa, w której pomagasz rozwiązać konflikt między Matyldą i Liamem - właścicielami winnic.

Misję możesz rozpoczęciu po przeczytaniu wiadomości o tytule „Ogłoszenie prokuratorii generalnej księstwa Touissant", którą znajdziesz na jednej z wielu tablic informacyjnych. Po przyjęciu zlecenia udaj się do miejsca aukcji (#1 na mapie).

Okaże się, że urzędnik państwowy chce sprzedać winnicę, o którą kłóci się dwóch właścicieli Matylda i Liam. Problem w tym, że ich obecne ośrodki mają problemy i dopóki nie zostaną one rozwiązane, to urzędnik nie sprzeda winnicy.

m015

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

Po zakończeniu rozmowy podejdzie do ciebie Liam, a następnie Matylda - obydwoje poproszą o pomoc w swoich winnicach. Możesz przy tym wynegocjować dwie spore stawki za zlecenia. Po przyjęciu zleceń na mapach pojawią się znaczniki, w których musisz uporać się z problemami.

Vermentino

Jeśli zdecydowałeś się pomóc Matyldzie, to będziesz musiał odwiedzić pięć miejsc (#2 - #6 na mapie) i uporać się z problemami. W pierwszym miejscu (#2 na mapie) natkniesz się na grupę zgnilców. Zabij ich korzystając ze znaku Igni i pamiętaj, aby odskakiwać przed śmiercią, ponieważ potwory w jej momencie eksplodują. Następnie obejdź domek i przeszukaj zwłoki bednarza, przy których znajdziesz klucz i dziennik. Jeśli go przeczytasz, to rozpoczniesz poszukiwania (Nigdy nie ufaj nieznajomym). Po przeszukaniu zwłok zaliczysz pierwszy cel.

d033
Wyciągaj rywali do lasu i tam eliminuj pojedynczo

Skieruj się teraz na zachód do kolejnego punktu (#3 na mapie). Trafisz tutaj na grupę bandytów przetrzymujących bezbronnego człowieka. Rozpraw się z nimi - możesz wyciągać ich pojedynczo do lasu i tam eliminować (obrazek powyżej). Następnie podejdź do uratowanego i rozpocznij z nim rozmowę. Okaże się, że to płatnerz u którego możesz zakupić różne przedmioty i naprawić pancerz.

W kolejnym punkcie (#4 na mapie) natkniesz się na terytorium, na którym rozmnożyły się zabójcze rośliny - archespory. Uważaj na wypluwany przez nie jad. Możesz je ogłuszać znakiem Aard, a potem szybko zabijać. Pamiętaj, że w momencie śmierci wybuchają, więc odskakuj zanim się zwiną. Po walce odszukaj ciało, przy którym znajdziesz informację (jeśli wykonywałeś już zadanie dla Coronaty i odnalazłeś drugi list - #9 na mapie, to w dzienniku pojawi się nowe zadanie Awantura o wino: Nieczysta gra).

W kolejnym punkcie (#5 na mapie) również trafisz na grupę roślin - taktyka walki jest identyczna, uważaj jednak, ponieważ jest tu ich znacznie więcej niż w poprzednim punkcie. Po walce zlokalizuj ciało człowieka, przy którym znajdziesz klucz i notatkę. Przeczytaj tę ostatnią, a okaże się, że prawdopodobnie ktoś sabotuje działanie winnicy. W ostatnim punkcie (#6 na mapie) też czeka cię potyczka z archesporami.

Po rozwiązaniu wszystkich problemów Matyldy możesz kontynuować śledztwo pomagając Liamowi (i wykonując następnie misję Awantura o wino: Nieczysta gra) lub udać się od razu do kobiety. W drugim przypadku rozpoczniesz kolejną część zadania Awantura o wino: Belgaard.

Coronata

Jeśli zdecydowałeś się pomóc Liamowi, bez względu na to czy od razu czy też po udzieleniu wcześniej pomocy Matyldzie, to udaj się do pierwszego punktu (#7 na mapie), gdzie znajdziesz gniazdo archesporów.

d034
Po walce wrzuć do gniazda petardę, aby pozbyć potworów raz na zawsze

Uważając na ich ataki dystansowe i bezpośrednie rozpraw się z nimi, wspomagając się znakiem Aard (ogłusza na chwilę przeciwników). Po walce podejdź do gniazda (obrazek powyżej) i wrzuć do niego petardę.

Kolejne znajdziesz w następnych punktach (#8, #9 na mapie), z tym, że w jednym z siedlisk (#9 na mapie) natkniesz się również na ciało człowieka. Znajdziesz przy nim list - jeśli pomagając Matyldzie odnalazłeś poprzedni dowód (#4 na mapie), to w dzienniku pojawi się kolejne zadanie Awantura o wino: Nieczysta gra.

d035
Bandytów najlepiej atakować pojedynczo

W punkcie na północy (#10 na mapie) natkniesz się na grupę bandytów, którzy przetrzymują w jaskini kobietę. Wejdź do środka rozpraw się z grasantami (obrazek powyżej) i porozmawiaj z dziewczyną. Okaże się, że jest to handlarka sprzedająca składniki i receptury alchemiczne. W ostatnim punkcie (#11 na mapie) natkniesz się na dwa trolle - oprócz zwykłych ataków mogą szarżować i rzucać na odległość głazami. Najlepiej jest wyprowadzać kilka ciosów, odskakiwać i potem ponownie przeprowadzać atak. Nie wykonuj długich serii, ponieważ przeciwnicy będą je blokować.

Przy moście znajdziesz ciało mężczyzny, jeśli podniesiesz leżący przy nim list i klucz będziesz mógł rozpocząć poszukiwania Pieniądze nie śmierdzą.

Po uporaniu się ze wszystkimi problemami możesz udać się na miejsce sprzedaży winnicy i powiedzieć, że kłopoty Liama zostały rozwiązane. Rozpocznie w ten sposób misję Awantura o wino: Belgaard. Możesz także kontynuować śledztwo pomagając Matyldzie i wykonując zadanie Awantura o wino: Nieczysta gra.

Następnie: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Awantura o wino - Nieczysta gra

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami