Jak już wiemy z poprzednich zapowiedzi CD Projektu, Cyberpunk 2077 nie pojawi się na targach E3 w czerwcu. Możliwe jednak, że polskie studio zaprezentuje inny projekt.

1
Cyberpunk 2077

- Może się tak zdarzyć, że pojawimy się i coś pokażemy, ale chcę wyraźnie zaznaczyć, że to nie Cyberpunk 2077 - wyjaśnił dyrektor generalny Marcin Iwiński w rozmowie z Eurogamerem na imprezie Digital Dragons w Krakowie.

Podczas niedawnej konferencji firmy mówiono między innymi o planach CD Projektu na „grę nowego (dla nas) formatu”, w jakiś sposób związaną najwyraźniej z platformą GOG. Czy to ten projekt pojawi się na E3?

- Zobaczymy - ucina Iwiński.

Cyberpunk 2077 nadal pozostaje w fazie pre-produkcji, więc do zakończenia zostało jeszcze sporo pracy i wysiłków. Po premierze Wiedźmina 3 wyzwanie może być jeszcze trudniejsze.

- Po opublikowaniu takiej gry tworzymy oczekiwania, które nie są na poziomie sprzed Dzikiego Gonu - mówi Iwiński. - Są znacznie wyższe, wśród graczy i wewnątrz samego studia.

- Nie chcę mówić o planach, ale musimy się do tego dostosować. Wiedźmin 3 zawiesił poprzeczkę wysoko i na pewno nie możemy zejść niżej. Zawsze chodzi przecież o usprawnianie, tworzenie nowych, pięknych rzeczy, opowiadanie historii, mechanikę i co tam jeszcze.

Iwiński jest bardzo ostrożny w rozmawianiu na temat Cyberpunk 2077. Nie chce tworzyć kolejnych tematów dla mediów, ponieważ w sieci już pojawia się krytyka, że pierwszy trailer pokazano za wcześnie, o słynnej „aferze” z obniżaniem jakości grafiki Wiedźmina 3 nie wspominając.

- To koniec dyskusji na temat Cyberpunka, aż będziemy mieli coś do pokazania. Tak właśnie robimy gry. Za dużo jest rozmawiania o możliwościach, potencjalnej skali i tak dalej...

- Następnym razem powinniśmy coś pokazać i objaśnić. Gracze najpewniej nie przeczytają nic nowego o grze przez następny... czas - dodaje, ostrożnie dobierając słowa.

Reklama