Tryb wieloosobowy Uncharted 4 został przygotowany nie tylko z myślą o doświadczonych fanach serii, ale również i dla początkujących graczy. Naughty Dog zapewnia, iż w nadchodzących aktualizacjach, będzie dodawać nowe mapy, a także bronie i postacie w ramach darmowych DLC.

By rozpocząć rozgrywkę w trybie wieloosobowym klikamy na Znajdź mecz. Chcąc samemu utworzyć mecz wybieramy Prywatna gra.

Uwaga: przed rozgrywką z innymi graczami, warto ukończyć samouczek a następnie tryb Próby.

Tryby rozgrywki

Nim rozpoczniemy zabawę w trybie wieloosobowym, gra zaznajomi nas z rozgrywką, poprzez rozegranie prostego samouczka. Uczymy się w nim poruszać się postacią, korzystać z mapy i wyszukiwać oznaczonych celów, czy podnosić skarby.

uncharted42010

Pierwsza potyczka w trybie wieloosobowym odbywa się w trybie Rozgrzewka. Walczymy z osobami równymi sobie, którzy tak jak my rozgrywają swój pierwszy mecz w Uncharted 4.

Pozostałe tryby rozgrywki wieloosobowej to:

Starcie drużyn - dwie wrogie sobie drużyny walczą przeciwko sobie.

Dowództwo - przejmujemy wyznaczone strefy na mapie i zabijamy kapitanów by zdobywać dodatkowe punkty dające nam zwycięstwo.

Grabież - dostarczamy bożka do własnej bazy.

Rankingowe starcia drużyn - tryb udostępniany po rozegraniu co najmniej 10 meczów. Bierzemy udział w rankingowych pojedynkach drużyn.

Dodatkowy tryb Prób - w nim wykonujemy określone przez grę cele. Realizując je np. gdy musimy ocucić 5 sojuszników, dostajemy punkty, które możemy zamienić na przedmioty w sklepie. Celem Prób nie musi być pokonanie przeciwnika.

Podstawowe informacje

Mapy - w momencie premiery udostępniono 8 map, na których rozgrywane są potyczki wieloosobowe, a są to: Dom aukcyjny, Dachy, Szkocja, Madagaskar - Miasto, Pozostałości, Wyspa, Rzeka, Piracka kolonia.

Podczas zabawy należy korzystać z osłon i belek, do których zaczepimy liny. Umożliwi nam do szybsze przemieszczanie się po mapach.

Diamenty - na mapie znajdziesz przedmioty oznaczone ikoną diamentu. Są to skarby, które wymieniane są automatycznie na gotówkę. Podbiegnij do nich i wciśnij (∆) by je zgarnąć do kieszeni.

Radar - w lewym górnym rogu ekranu znajduje się mini mapa z radarem. Na radarze pojawią się ci przeciwnicy, którzy zaczną strzelać i nie korzystają z tłumików.

Naładowany atak - przytrzymując przycisk L1 przygotowujesz specjalny cios, gdy linka się błyśnie, usłyszysz charakterystyczny dźwięk wtedy wciśnij (kwadrat pamiętając o jednoczesnym trzymaniu L1) by wykonać uderzenie.

Niebieski wykrzyknik - tym znakiem oznaczone są miejsca, do których musisz dojść by wypełnić cel potyczki.

Gniew El Dorado i przedmioty mistyczne - opcjonalny atak do kupienia w sklepie wchodzący w skład przedmiotów mistycznych. Po jego nabyciu wciśnij jednocześnie L1 oraz R1 a następnie zwolnij je by wykonać atak. Rzut przypomina do złudzenia ten wykonywany granatem.

Pozostałe przedmioty wykonują inne ataki specjalne, np. aktywują tymczasową niewidoczność lub odkrywają położenie wszystkich przeciwników.

Przeładowanie broni - odbywa się poprzez wciśnięcie (∆). Korzystaj z tego jak najczęściej, uprzednio jednak będąc schowanym za osłoną.

Leczenie przyjaciół z drużyny - nim twój towarzysz umrze, najpierw pada na kolana. W tym momencie można do niego podbiec - w wyznaczonym czasie - i go uleczyć. Leczymy go wciskając i trzymając (∆).

Sklep - aby mieć dostęp do sklepu, należy wcisnąć (touchpad). W sklepie możemy kupić za wirtualną gotówkę zbieraną podczas zabawy, nowe bronie czy wsparcie dobrze opancerzonej postaci sterowanej przez sztuczną inteligencję.

uncharted42011

Kapitanowie - jeśli dany gracz wykona cele danej potyczki przed innymi gracami z drużyny, automatycznie dostaje funkcję kapitana. Wiąże się to z szeregiem bonusów, np. zniżkami w sklepie czy większym paskiem zdrowia. Po śmierci status kapitana jest tracony.

Pomocnicy - do wynajęcia w sklepie. Możemy zdecydować się na powolnego i dobrze opancerzonego osiłka, snajpera broniącego danej pozycji i strzelającego ze snajperki, leczącego ciebie i kompanów wybawcę, a także łowcę tropiącego przeciwników i chwytających ich byś mógł ich wykończyć.

Artefakty i wyzwania - wykonując codzienne wyzwania zdobywasz artefakty, a te zamieniasz na skrzynie z przedmiotami dostępnymi w sklepie. Wyzwaniem możemy być np. uzdrowienie pięciu sojuszników lub skończenie trzech prób.

Punkty Uncharted - wydajemy je w sklepie na dodatkowe przedmioty dekoracyjne. Rzeczone punkty mają kształt monety z naznaczoną trupią czaszką. Punkty te możemy nabyć za realną gotówkę w sklepie PSN.

Personalizacja

W menu głównym trybu wieloosobowego możemy dokonać personalizacji postaci, którą możemy grać. Dokonujemy wyboru spośród galerii Bohaterów oraz Złoczyńców.

Po wyborze postaci możemy zmienić mu rodzaj ubrania. Poza gotowym schematami, takimi jak Drake w smokingu, możemy wybrać samodzielnie rodzaj nakrycia głowy, okulary, maski czy wykonywane gesty.

uncharted42012

W tym celu w zakładce Personalizacja przełączamy się wciskając R1/L1 na poszczególne zakładki. Wybór zatwierdzamy wciskając (X). W identyczny sposób możemy personalizować bronie, zmieniając ich wygląd.

Warto jednak zaznaczyć, że tylko część postaci i ubrań są dostępne na starcie rozgrywki. Pozostałe musimy kupić w sklepie.

Następnie: Uncharted 4 - Skarby (znajdźki): rozdziały 1 - 9

Powrót do spisu treści: Uncharted 4 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Reklama