Syberia 3 - premiera przygodówki ustalona na 1 grudnia

PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Zasłużona seria gier przygodowych Syberia powróci pod koniec tego roku, za sprawą Syberii 3. Datę premiery gry ustalono na 1 grudnia - informuje serwis Game Informer.

1

Platformy docelowe to PC (Windows i Mac), PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła rozpoczyna się po wydarzeniach z Syberii 2. Kate Walker zostaje cudownie uratowana przez nomadów z ludu Youkol. Prawniczka musi nauczyć się wiele na temat ich kultury, żyjąc z tubylcami w obozie, by samemu odwdzięczyć się nowym znajomym w walce ze wspólnym wrogiem.

Twórcy zapewniają jednak, że wkroczenie do akcji bez znajomości wydarzeń z poprzednich dwóch odsłon nie będzie problemem, ponieważ gra rozpoczyna całkiem nową opowieść. Po raz pierwszy postawiono też na lokacje w pełnych trzech wymiarach.

Dziennikarze Game Informer mieli okazję obejrzeć prezentację produkcji. Pochwalili oprawę graficzną oraz dużo większą interaktywność scen i rozbudowane dialogi, od czego odzwyczaiły nieco popularne serii Telltale.

Historia prac nad Syberią 3 nie jest pozbawiona problemów. Oficjalnie rozpoczęto już w 2009 roku, ale dwa lata później scenarzysta Benoît Sokal przyznał, że produkcja nie zaczęła się z powodu braku finansowania.

W 2012 roku Sokal - twórca opowieści dla dwóch poprzednich odsłon - podpisał nowy kontrakt i gra mogła ruszyć z miejsca. Pierwsze obrazku opublikowano jednak dopiero dwa lata później.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami